3 PUAN İLAÇ GİBİ GELDİ

Murat Pehlivan

DUİSBURG- Niederrhein Landesliğa’da  Oberliga için yelken açan Türk ekibi FSV Duisburg sıcak bir bahar gününde  sahasında konuk ettiği VfL Rhede takımının kalecisi Marian Ograjensek’in yıldızlaştığı maçta zorda olsa üç puanı 3-1 ile aldı. Rakiplerinin kaybettiği haftada aldığı galibiyet adeta ilaç gibi geldi.
Sahaya mutlak galibiyet parolası ile çıkan Türk ekibi, istediği oyunu sahaya yansıtamayınca rakip Rhede maçta daha etkili oldu. Rakip ataklarda kalesini ilk yarıda gole kapatan Marian kalede her zaman olduğu gibi güven verirken, FSV 43. Dakikada Ali Başaran ile soyunma odasına 1-0 önde girdi.

Galibiyeti Marian Getirdi

İkinci yarıda da rakip atakların yoğunluğu FSV ceza sahasına kadar gelmesine rağmen, altı pas içinde Marian’ın ellerinde son buldu.  90+1’de Kaptan Bora Karadağ’ın ceza sahası çizgisi üzerinde düşürülmesi sonucu faulü çalan hakem, yan hakemin uyarısı ile bu kez beyaz noktayı gösterdi. Atışı gole çeviren İbrahim Bayraktar, takımını 2-1 öne geçirdi. Daha sonra uzatma 90+3’te  ard arda mutlak iki golü daha önleyen Marian’ı ile kabustan uyanan Türk ekibi, 90+ 4 bu kez Boran Sezen ile bir gol daha buldu ve skoru 3-1’e getirdi. Hakem de bu gol ile bitiş düdüğünü çaldı.

Dört takım birden FSV’ya çalıştı

Geçen hafta yenilince Scherpenberg’in ardından 3. Sıraya gerileyen FSV Duisburg, Scherpenberg  Niederweniğern, FC Kray, ve Sterkrade Nord ‘un puan kayıpları ile hem 2. Sıraya çıktı. Hem de çok önemli bir maçı kazanarak haftalardır kaybettiği büyük avantajı yine yakalamış oldu.

Oberliga için son üç maç

Rakiplerinin birbirleri ile oynayacağı maçlara nazaran, sırasıyla küme düşme hattının dibine demir atan son üç takım   Buchholz  VfL Repelen ve düşmesi kesinleşen Schwafheim ile oynayacak  FSV, maçları kazanırsa otomatikman Oberliga’ya merhaba diyecek.

Deniz Tahiroviç yönetimindeki FSV Duisburg, maçta şu kadro ile mücadele etti.
Marian Ograjensek, Enes Bayram, Fatih Duran, (Kürşat Elçi dk 88 ) Emir Alic, Bora Karadağ, Anıl Yıldırım, Deniz Steven Zarifoğlu, (70 Alışon Rafael Leite Dos Santos),Daniel Bertram, Edin Husiç, Boran Sezen, Ali Başaran (İbrahim Bayraktar dk. 68)

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

error: Adam gibi iste verelim..!