Erdal AltuntaşHAMBURG – EC Boks Kulübü tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle düzenlenen “Büyük Düello” adlı boks galası bugün (Cuma) akşam Hamburg’daki Barclaycard Arena Spor Salonu’nda yapılacak. Başarılı organizeleriyle boks dünyasında adını duyuran EC Boks Kulübü’nün sahibi Erol Ceylan, yaklaşık 1,5 milyon euroluk bir bütçeyle bu çok özel boks galasını yapacak. Trübünlerdeki seyircilerin yanısıra, ring çevresine kurulan 60 masadan oluşan bölümde VİP yemek yiyerek boks maçlarını izleme imkanı sunulacak. Gecenin finalinde ise milyoner boksör Mario Daser Dünya ve Avrupa şampiyonluk kemeri için ringe çıkacak. 16 bin kişilik salonda yapılacak bu özel boks galasına Promotör Erol Ceylan için “Çılgın Türk” gibi başlıklar atan Alman medyası da büyük önem veriyor. Gecede 5 kemer maçı yapılacak.
45 yaşındaki başarılı promotör ve iş adamı Erol Ceylan, şimdiye kadarki en büyük boks galasının bu gece olacağını belirtirken “Daha önce dünyaca ünlü boksörlerin ringe çıktığı bu salonda güzel bir organize yaparak salonu dolduracağımıza inanıyorum. Almanya piyasası bizim için çok önemli. Kulübümüz artık boks dünyasında tanınıyor ve çok kaliteli boksörlerimiz var. Büyük Alman televizyon kanallarıyla anlaştığımız takdirde çok daha büyük organizeler yapabiliriz. Kısa zamanda dünya boksuna çok kaliteli boksörler ve şampiyonlar kazandıracağız. Yetenekli Türk boksörlerimize de yer verdiğimiz kulüpte, ülkemizi de en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz” dedi.
Bu önemli gecede Türk boksörlerden Fatih Keleş, ilk kemer maçına çıkacak. 28 yaşındaki Trabzonlu hafif sıklet boksörümüz Keleş, Türkiye ve Hamburg’da geçirdiği kamp döneminin ardından “WBO’ya ait bu kemeri alarak boks kariyerimde üst sıralara çıkmak istiyorum. Bu şansımı iyi değerlendirmek için ben hazırım” dedi. Hollanda’da yaşayan Ermeni asıllı Rafik Harutjunjan ile karşılaşacak olan Fatih Keleş, şimdiye kadar yaptığı 11 müsabakadan 10’unu kazandı ve bir yenilgisi bulunuyor. Gecede kemer maçı yapmayacak tek boksör Ali Eren Demirezen de rakibini yenerek yoluna devam etmek istediğini söyledi.
Gecenin final maçında Alman Mario Daser (28) ile İngiliz boksör Ola Afolabi (37) WBO ve IBM için iki kemer maçı birden (Dünya Şampiyonluğu ve Avrupa Şampiyonluğu) yapacaklar. Basın toplantılarında sürekli birbirlerine laf atan boksörlerden Afolabi “Daser’in maçlarını görmedim. 1-2 maçını Youtube’den seyrettim. Pek tanımıyorum ama 5-6 raundda nakavt ederim” dedi. Bu sözlere sinirlenen Daser ise “Evet bu maç 5 raundda biter ve Ola’yı nakavt ederim. Tecrübesinin dışında hiçbir gücü yok. 5. raundda yenileceği için şimdiden seviniyorum. O zaman beni tanımış olur. Beni çok sinir etti. Onun yüzünü bir daha görmemek için nakavt ederek tarihden sileceğim” dedi. Afolabi ise buna “Ben şaka yapmıyorum, ciddi söylüyorum ve 5-6 raundda işini bitireceğim” diye yanıt verdi. 12 raundluk hafif ağırsıklet maçının çok çekişmeli geçmesi bekleniyor. Gecenin diğer kemer maçlarında ise; ağır sıklet boksörü Romen Christian Hammer, Fransız Zine Eddine Benmakhlouf ile Avrupa Şampiyonluk kemeri için ringe çıkacak. EC bayrağı altında dövüşen sporculardan Rus Igor Mikhalkin, Güney Afrikalı Thomas Oosthuizen’e karşı, Sebastian Formella da Denis Krieger’e karşı altın kemer için yumruk sallayacaklar. Başarılı Antrenör Bülent Başer’in dört boksörü bu gece ringde kemer ve ünvan maçına çıkacak. Saat 19:00’da başlayacak müsabakalar Hamburg 1ve TV 8,5’dan yayınlanacak.

error: Adam gibi iste verelim..!