AYAR ailesinin acı günü

Murat Pehlivan
DUİSBURG- Almanya’ nın Kuzey Ren Vestfalya bölgesindeki en başarılı takımlarından FSV Futbol Kulübünün Başkanı Erol Ayar ve Bayram, Adem, Hafız Ayar’ın anneleri, Dursun Ayar’ın eşi  Bayburtlu Nazime Ayar, (86) tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Aynı gün Duisburg Bayburtlular Derneğinde taziyeler kabul edilirken cenaze namazına katılım ise yoğun oldu.
Duisburg ( Marxloh ) Merkez Cami’sinde öğle namazından önce kılınan cenaze namazını din görevlisi Salih Han kıldırdı. Yağmurlu ve öğle namazı öncesi kılınan  cenaze namazına  iş, siyaset ve spor camiasından  bir çok sima katılırken ailenin akraba, dost ve sevenleri de yalnız bırakmadı. Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier Duisburg/ Hamborn ziyareti dolayısı ile felç olan trafik nedeni ile de bir çok mümin namazdan ancak sonra taziyelere yetişebildi.

Erol Ayar Gözyaşlarını Tutamadı
Duygularını gazetemiz ile paylaşan FSV Kulübü Başkanı Erol Ayar, ” Bir çok acı yaşadım ama Anne acısı, yaşı ne olursa olsun çok farklı. Anneniz yaşıyorsa onun kıymetini bilin ve ona çok değer verin” ifadelerini kullandı. Cenaze namazı ile birlikte helallik alınan merhume Nazime Ayar, 1971 yılında eşi ile birlikte geldiği Almanya’ya veda ederek İstanbul Beşyüz Evlerde aile mezarlığına defnedilmek üzere Türkiye’ ye gönderildi. Gazetemiz adına Merhumeye Cenab-ı Hak’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyoruz.

 

 

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

error: Adam gibi iste verelim..!