BİRAND HAYATA GÖZLERİNİ YUMDU

Yoğun bakımdan çıkamadı..

Kanal D Haber Grup Başkanı Mehmet Ali Birand, safra kesesindeki stent değişimi için geldiği Amerikan Hastanesi’nde ameliyat oldu. Dün safra kesesindeki stent değişimi için ameliyat olan Mehmet Ali Birand’ın oğlu  bugün akşam saat 18:29’ta hayata gözlerini yumdu. Açıklama doktorlarla birlikte kameralar karşısına geçen Birand’ın oğlu Umur Birand’dan geldi…

Umur Birand: Bir çok ameliyat sonrası babamın kalbi durdu. Yapılan operasyonlara rağme babamı kurtaramadılar.  Malesef babamı kaybettik. Acı çekmediğini düşünüyorum. Başarılı bir ameliyat oldu. Hiç beklenmedik bir şekilde kaybettik. Babam 71 yaşındaydı.  Son elektriğine kadar ben ve annem yanındaydık. Tüm arayanlarada teşekkür ediyoruz. Sizi mahçup ettik ki babamı tekrar karşınıza getiremedik. Hepimizin başı sağolsun.

HASTANEDEN YAPILAN AÇIKLAMA
Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’nden açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Hastamız Mehmet Ali Birand, safra yollarına yönelik geçirdiği girişimi izleyen dönemde gelişen kardiyak yetmezlik sonrasında yapılan tüm müdahalelere cevap vermemiş ve saat 18:29’da kaybedilmiştir.”
SEVENLERİ HASTANEYE KOŞTU
Birand’ın sağlık durumuyla ilgili bilgi almak isteyen çok sayıda seveni, Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi’ne geldi.
Ertuğrul Özkök, Ali Kırca, iş adamı Rahmi Koç, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Basın Konseyi Başkanı Orhan Birgit, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile aralarında Kanal D çalışanlarının da bulunduğu çok sayıda kişi, hastaneye gelerek, Birand’ın yakınlarından ve doktorlarından bilgi aldı.
Kanal D: Onu çok özleyeceğiz

Duayen Gazeteci Mehmet Ali Birand vefat etti. Birand’ın vefatıyla ilgili Kanal D’den açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:
Kanal D Haber Grup Başkanı ve Ana Haber anchormenimiz; duayen gazeteci, sevgili Mehmet Ali Birand aramızdan ayrıldı.
İşine ve sevdiklerine olan tutkusunu, ekipler yetiştirmesini ve hayatı dolu dolu yaşamasını her zaman örnek aldığımız Mehmet Ali Birand, hepimizin ağabeyi, arkadaşı, sevgi ve saygı duyduğu kıymetlisiydi. Onu çok özleyeceğiz.
Ailesinin, yakınlarının ve medya dünyasının başı sağolsun. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun…
Gazeteci Mehmet Ali Birand, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Oğlu Umur Birand, babasının saat 18.29 sıralarında hayatını kaybettiğini açıkladı.
Sevenleri, gazeteciler ve siyasiler usta gezetciyi böyle yorumladı
CEMİL ÇİÇEK
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Kanal D Haber Grubu Başkanı Gazeteci Yazar Mehmet Ali Birand’ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.
Çiçek, basın dünyasının değerli ismi Birand’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendiğini belirttiği mesajında, şunları kaydetti:
”Yazılı basında gösterdiği başarıyı, televizyonculukta da devam ettiren ve yaptığı 32. Gün programı ile haberi bütün boyutlarıyla izleyiciye aktaran basın dünyamızın duayen ismi merhum Birand’ı sevgiyle hatırlayacağımızı ifade etmek istiyorum.
Çalıştığı kurumlara ufuk kazandıran merhum Birand’ın, sorgulayıcı habercilik yöntemiyle her zaman hatırlanacağını biliyorum. Yetiştirdiği gazetecilerle basın dünyamıza nitelik kazandıran merhum Birand’a Allah’tan rahmet, değerli yakınlarına ve basın dünyamıza başsağlığı diliyorum.”
KEMAL KILIÇDAROĞLU
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal D Haber Grubu Başkanı Mehmet Ali Birand’ın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.
Mesajında, özgür basın, özgür yayıncılık ve özgün haberciliğin önden gelen ismi Birand’ın vefatını derin bir üzüntü ile öğrendiğini belirten Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:
”Halkın doğru haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkı çabasıyla, hayaliyle dünyamızdan ayrılan Mehmet Ali Birand’ın hayalinin birgün gerçekleşmesi dileğiyle usta gazeteci Birand’a rahmet, ailesine, basın dünyasına ve Türkiye’ye başsağlığı diliyorum.”

 

error: Adam gibi iste verelim..!