BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ

Hessen İş adamları Derneği olarak faaliyetlere başlayan Hessischer Unternehmerbund (HUB)Genel Kurul Toplantısı’nda üyeleri ile buluştu.Seyit Akkamış
KELSTERBACH – Ocak 2016’da faaliyetlerine başlayan Hesssen İş adamları Derneği (Hessischer Unternehmerbund – HUB), üyelerine yönelik bilgi ve tanıtım toplantısı düzenledi. Birlikte yapılan kahvaltı sonrası, derneğin kuruluş amacı, üyelerin tanıtımı ve işverenlerin muhasebe işlemleri hakkında bilgiler sunuldu. Program öncesi İstanbul’da yaşanan hain terör sardırılarında hayatlarını kaybeden şehitler için saygı duruşunda bulunuldu.
ÖZVERİYLE ÇALIŞIYORUZ
Konuşmasında kuruluşundan beri özveriyle çalıştıklarını söyleyen Başkan İhsan Güler, “Amacımız, organizeli güç oluşturarak, ikinci vatanımız olan Almanya’da sorumluluk alarak, kanunlar, hayat standartları, kültürel ve sanatsal alanlarda söz sahibi olmaktır” dedi. Büyük, küçük çeşitli dernekler olduğunu, fakat esnafların sorunları ile ilgilenen dernek olmadığını söyleyen Güler, “HUB olarak, esnaflarımızın sorunlarına çareler bulmak, ekonomik kazanımlar elde etmek, aktüel konular üzerine bilgiler sunmak, sosyal faaliyetler, idare, organize, proje geliştirme ve reklam konularında gelişimi amaçlıyoruz ve tüzüğümüze uygun herkese kapımız açık” şeklinde kopnuştu.
ÜYE TANITIMI YAPILACAK
HUB üyesi ve Autohaus İnoğlu firması sahibi Hakan İnoğlu’nun faaliyetleri hakkında bilgi verdiği toplantıda, daha sonraki toplantılarda, her üyenin kendi çalışmaları hakkında sunumlar yapacağının altı çizildi. Steuerbüro Udo Hübener yetkilileri Werner Hahn ve Yasemin Alper türkçe ve almanca muhasebe işlemleri hakkında üyelere bilgilendirme yaptılar ve kendilerine plaket takdim edildi.

error: Adam gibi iste verelim..!