BÖLGE KADINLAR BİRLİĞİ TOPLANIYOR

Ertan Pehlivan KİRCHDORF- DİTİB Württenberg 10. Bölge Kadın kollu yöneticileri ve Eyalet Kadın Birliği yöneticileri Kirchdorf’da toplandı.
Biberach, Blaubeuren, Dietenheim, Kirchdorf, Laupheim, Laichingen, Munderkingen ve Ulm derneklerinin katıldığı toplantının açılış konuşmasını, Kirchdorf derneği kadın kolları başkanı Dudu Özkaya yaptı.
Bölge koordinatör Başkanı Ayten Sağır, seminer tarihleri gibi konular üzerinde bilgilendirmede bulunarak, katılımların artması için yapılması gerekli çalışmalar üzerinde durdu.
Eyalet Kadın Birliği adına Başkan vekili Ayşe Akdağ söz alarak, eyalet genelindeki faaliyetler hakkında aydınlatıcı bilgiler verdi.
Eyalet Kadın Birligi üyesi Züleyha Schumacher, üyelere yöneticililik hakkında bilgi vererek; yeni tüzüğe göre kurul oluşumu ve görevlerini anlattı.
Gündemdeki mülteciler konusu da ele alınarak, Müslüman ailelere nasıl destek olunabileceği konusunda görüş alışverişi yapıldıktan sonra,
Eyalet Kadın Birliği Sekreteri Özlem Güher bayanlara her türlü konunun not alınması ve dosyalanması gerekliliği söyleyerek bu alışkanlığı günlük hayatlarında da uygulamalarını tavsiye etti.
Toplantı ev sahibi caminin kadın kollarının ikramı ile sona erdi.

error: Adam gibi iste verelim..!