CİNAYET Mİ ? İNTİHAR MI ?

Tam bir muamma

Nebahat UZUN

HAMBURG- Almanya’nın Hamburg kentinde, 27 Temmuz gecesi, Dulsberg semtinde bulunan okulun bahçesinde boğulmuş halde bulunan ve polisin “intihar” olarak kayıt düştüğü Yaşar Cem Keren’in (27) ölümüyle ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktı. Oğlunun intihar etmediği, öldürüldüğü yönünde güçlü şüphesi olduğunu söyleyen baba Murat Keren, ailenin avukatları Muhammed Çifti ve Süleyman Çevik, yaptıkları araştırmada yeni bulgulara rastladılar. Gelişmelerin olayın intihar olması ihtimalini azalttığını söyleyen ve bu konuda gazetemize özel açıklamalar yapan avukat Çiftçi, “27 Temmuz günü bir mobilya mağazasından Cem tarafından 11 bin Avro’luk mobilya sipariş edilmiş. Aynı gece sabaha karşı Cem’in cesedi bulundu. Mobilyaların Ekim ayında, satış sözleşmesi yapıldığında verilen adrese teslim edildiğini tespit ettik” şeklinde konuştu.

Teslim alan kişinin Cem’in imzasını taklit ettiğini söyleyen Çiftçi, “Mobilya kapıda kartonlarıyla teslim alınmış ama ne o adreste öyle birileri var, ne de mobilyalar. Tüm bunların Cem’in ölüm tarihiyle bağdaşması ve ölümünden 2 ay sonra atılan sahte imza, Cem’in bir dolandırıcılık çetesinin kurbanı olabileceği ihtimalini de güçlendiriyor” dedi. Olayda baştan beri polis ve savcılığın ihmali olduğunu belirten Çiftçi, “Cinayet şüpheleri olmasına rağmen savcı ve polis yeterli hassasiyet göstermemiştir. Olayın üzerinden 6 ay geçmesine rağmen normalde 2 ay içinde gönderilen belgeler hala elimize geçmedi. Olay yerini çeken 2 güvenlik kamerası var ama bugüne kadar gece çekimleriyle birçok suçluyu yakalatan kamera, nasıl oluyorsa bu olayda karanlık sebep gösterilerek değerlendirilemiyor. Ortada büyük çelişkiler var” dedi.

Cem’in cesedini ilk bulan kişinin telefonuyla çektiği videoda Cem’in sol elini boğazındaki ipin altına soktuğunun açıkça görüldüğünü söyleyen Çiftçi, “Solak olan Cem’in elinin ipin altında olması, müdafaa pozisyonunda olduğunu gösteriyor. İntihardan vazgeçtiği için olduğunu varsaysak  bu durumda istese kurtulurdu. Dosyadaki resimlerde Cem’in elleri aşağı sarkmış vaziyette. Bu da polisin, Cem’in ilk bulunuş halinin resmini dosyaya koymadığını gösteriyor” dedi. Polisin gönderdiği güvenlik kamerası görüntülerinin cd’den kaynaklanan teknik arızadan dolayı izlenemediğini söyleyen Çiftçi, yeni CD’nin hala ellerine geçmediğini belirtti. Çevik, göçmenler söz konusu olunca polis olayları ciddiye almıyor derken baba Murat Keren “Olay çözülmeden acımız dinmeyecek” dedi.

 

error: Adam gibi iste verelim..!