Fenerbahçeliler Reutlingen’de buluştu

 

Mustafa Karaman
REUTLİNGEN-  Almanya’da bulunan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 11 resmi derneği olan Köln, Hamburg, Koblenz, Berlin, Stuttgart, Frankfurt, Bremen, Dortmund, Augsburg ve  Landshut dernekleri Reutlingen’de bir araya geldi. Ev sahipliğini Reutlingen Fenerbahçeliler Derneği’nin yaptığı buluşmada dernek başkanları ve yöneticiler yılların getirdiği dostlukla hazret giderirken aynı zamanda fikir ve görüşlerini paylaştılar. Ayrıca Fenerbahçe Spor Kulübüne daha iyi yardımcı olmanın ve üyelerine daha iyi hizmet etmenin yollarını aradılar.

FENERBAHÇELİLERDEN YARDIM
Buluşmada Diyarbakır’da bulunan bir okulun dış cephesinin boyanması için yardım toplanıldı. Düzenlenen toplantıda ayrıca Fenerbahçe alt yapı takımına futbolcu kazanılması için Almanya’da ilk kez Köln Fenerbahçeliler Derneği’nin başlatmış olduğu Futbol okuluna destek verilmesi ve bir dahaki toplantının Koblenz şehrinde yapılması kararlaştırıldı.

BÜYÜK BİR AİLE
Ev sahibi Reutlingen Fenerbahçeliler Derneği’nin düzenlediği toplantıdan sonra akşam yemeğinde ise Almanya’nın değişik şehirlerinden gelen yöneticiler ve eşleri ile beraberce yenildi. Reutlingen Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Derya Turan’ın yaptığı açıklamada “Biz büyük bir aileyiz. Aile derken gerçek anlamda bir aile olduk. Bizler sadece maç ve toplantılar için değil, düğün ve hastalıklarda da birbirimizi ziyaret ediyoruz. Bugün de burada ailece bir aradayız. Yöneticiler eşleri ile beraber geldiler. Bizlerde onları en iyi şekilde ağırlamaya çalıştık. Umarız bu şekilde Almanya’daki Fenerbahçeli taraftarlarını birbirleri ile daha iyi kaynaştırma imkânları buluruz” dedi. Akşam yemeğinde Dernekler arası birde ses yarışması düzenlenerek eğlenceli bir şekilde günü geçirdiler. Ertesi gün yapılan kahvaltı organizasyonundan sonra katılan dernek yöneticileri ve eşleri şehirlerine gitmek için Reutlingen’den ayrıldılar.

 

 

 

error: Adam gibi iste verelim..!