Feuerbach’a Yeni Camii

 
BW Haber Merkezi
STUTTGART- Geçen yıl kundaklanan Stuttgart Feuerbach Yeni Cami Başkanı İsmail Çakır, inşası planlanan yeni cami ve külliyenin 20 Milyon Avro’ya mal olacağı bildirildi. Mekke’nin saat kulesinin son 220 metresini inşa etmiş olan dünyaca ünlü bol ödüllü kuruluş sl.rasch’ın projeyi üstlendiğine işaret eden Başkan Çakır; “Asrın projesi olduğunu boşuna iddia etmiyoruz. Hakkımızda neden şikayet mektupları gönderiyorla? “Bunların paraları yok!” diyorlar. Biz yönetim kurulu olarak 2,4 milyon Avro borç ödedik. 1,6 milyon Avro bankalara, 838 bin Euro genel merkezimize. 400 bin Avro da hesabımızda para bulunan bir cemiyetiz. İnşaat başladıktan sonra kiracılarımızdan gelecek olan gelirimiz var. Yönetimimiz 3 kişiden oluşan uzman bir ekip kurdu. Başkan, sekreter ve muhasebeciden oluşmaktadır.” dedi.
“BASINA VE KAMUOYUNA SAYGILARIMIZLA

ASRIN PROJESİ OLAN YENİ CAMİ’MİZİ YAPACAK MIYIZ YAPMAYACAK MIYIZ ?
21. YÜZYILDA İNSANLARIN BİR ARADA YAŞAMA PROJESİ
İBADET YERİMİZ, KONFERANS VE KÜLTÜR SANAT SALONLARIMIZ, İŞ MERKEZLERİMİZ, KAPALI VE AÇIK OTO PARKLARIMIZ İLE DAHA BİRÇOK SOSYAL ÇALIŞMALARI SÜRDÜRECEĞİMİZ ALANLARLA ÇAĞDAŞ BİR KÜLLİYE İNŞA ETMEK İSTİYORUZ.
PROJE MALİYETİ 15 – 20 MİLYON EURO
PROJEYİ YÜRÜTECEK ŞİRKET, DÜNYA ÇAPINDA ÜN YAPMIŞ SL.RASCH.
100’ÜN ÜZERİNDE MİMAR,
ALMANYA’DA ONLARCA ÖDÜL ALMIŞ BİR ŞİRKET
MEKKE’NİN SAAT KULESİNİN SON 220 METRESİNİ İNŞA ETMİŞ BİR ŞİRKET
İŞTE FEUERBACH YENİ CAMİİ YÖNETİM KURULUMUZ BU NEDENLE KARARINI SL.RASCH FİRMASINDAN YANA VERDİ.
ŞEHRİMİZİN BELEDİYESİ, İMAR MÜDÜRLÜĞÜ, MERKEZİMİZ, EMNİYET TEŞKİLATIMIZ ASRIN PROJESİNİN ARKASINDA OLDUKLARINI SÖYLEMİŞTİR.

SİZCE DÜNYACA ÜNLÜ BU ŞİRKET BİZİMLE ÇIKAR İLİŞKİSİNE GİRER Mİ ?

ASRIN PROJESİ OLDUĞUNU BOŞUNA İDDA ETMİYORUZ
HAKKIMIZDA NEDEN ŞİKAYET MEKTUPLARI GÖNDERİYORLAR ?

MEKTUPTA ŞUNLAR İDDA EDİLİYOR:
1- BUNLARIN PARALARI YOK !!!
BİZ YÖNETİM KURULU OLARAK 2,4 MİLYON EURO BORÇ ÖDEDİK. 1,6 MİLYON EURO BANKALARA, 838 BİN EURO GENEL MERKEZİMİZE…
400 BİN EURO DA HESABIMIZDA PARA BULUNAN BİR CEMİYETİZ…

KAYNAKLARIMIZ:
İNŞAAT BAŞLADIKTAN SONRA KİRACILARIMIZDAN GELECEK OLAN GELİRİMİZ VAR…
YÖNETİMİMİZ 3 KİŞİDEN OLUŞAN UZMAN BİR EKİP KURDU. BAŞKAN, SEKRETER VE MUHASEBECİDEN OLUŞMAKTADIR…
ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN EKİBİMİZ KİRA GELİRLERİMİZDE YÜZDE YÜZÜN ÜZERİNDE ARTIŞ SAĞLADI… VE BU KİRACILARIMIZ BİZE YARDIM SÖZÜ VERDİLER. ELBETTE ZAMANI GELDİĞİNDE KİRACILARIMIZIN İSİMLERİNİDE BASINA VE KAMUOYUNA DUYURACAĞIZ.
ASRIN PROJESİYLE İLGİLİ YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR ŞÖYLEDİR:
HEDEFİMİZ İNŞAATIN BAŞLAYACAĞI TARİHE KADAR 4 MİLYON EURO TOPLAMAKTIR.
KALAN MİKTARI BİZE VEREBİLECEK ALMANYA’DA BİR YA DA İKİ FİNANS KURULUŞU VARDIR.
ALTARNATİF OLARAK FİNANS KURULUŞLARININ BİZE SUNDUĞU BİR ÖNERİ DAHA VAR. BU ÖNERİ ŞU ŞEKİLDEDİR:
1200’ÜN ÜZERİNDE ÜYESİ OLAN BİR CEMİYET, ÜYELERİYLE BİLE BU PROJENİN ALTINDAN KALKAR. BU ÖNERİ BİZEDE MANTIKLI GELMEKTEDİR.
BU NEDENLE ÜYELERİMİZE AÇIK ÇAĞRIMIZDIR:
GELİN BU ASRIN PROJESİNİ BİRLİKTE HAYATA GEÇİRELİM.
BANKAYA FAİZ ÖDEYECEĞİMİZE, ÜYELERİMİZE KAR PAYI VERELİM
CEMİYET OLARAK FİNAS DURUMUMUZU AÇIKLADIK. NEREDEN NEREYE GELDİĞİMİZİ GÖREBİLİYORMUSUNUZ ?

DEĞERLİ HALKIMIZ, DİTİB FEUERBACH YENİ CAMİİ ADINA SON GÜNLERDE EVLERE GİDİLEREK MAKBUZ KARŞILIĞINDA PARA TOPLANDIĞINI ÖĞRENDİK. BİZİM ADIMIZA EVLERDEN KİMSE PARA TOPLAYAMAZ. BİZ EVLERDEN PARA TOPLAMIYORUZ. BU İŞİ YAPAN ŞAHISLAR SAHTEKARLARDIR. İSTİSMARCILARA GÖZ AÇTIRMAYALIM. BİZİM İNANCIMIZI, DİNİ DUYGULARIMIZI KULLANMALARINA ASLA İZİN VERMEYELİM.

ÇALIŞMALARIMIZ:

1 – GENÇLİK KOLLARIMIZ
2 – BAYANLARIMIZIN ÇALIŞMALARI
3 – EĞİTİM
GENÇLİK KOLLARIMIZ İLE İLGİLİ YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR İÇİN VERECEĞİMİZ YER 6 AY GECİKMİŞTİR. BİR MAHKEME SÜRECİ YAŞADIK. BU MAHKEMEYİ KAZANDIK, BUNUNDA ELBETTE Kİ BELLİ BİR SÜRE İÇİNDE OLMASI GEREKİYORDU. VE BİZDE BU SÜREYİ BEKLEDİK. BİZE YÖNELİK UYGULANAN BASKILARA ASLA BOYUN EĞMEDİK VE EĞMEYECEĞİZ. TAVİZ VERMEDİK VERMEYECEĞİZ. ÇÜNKÜ BİZ CEMİYETİMİZİN ÇIKARLARI İÇİN ÇALIŞIYORUZ !!!
TÜM BU YAŞANAN GELİŞMELER BAYANLARIMIZIN ÇALIŞMALARINIDA ETKİLEDİ. 2017’NİN BİRİNCİ AYINDAN İTİBAREN GENÇLERİMİZ VE KADINLARIMIZ ÇALIŞMALARINI KENDİ YERLERİNDE SÜRDÜRECEKLERDİR.
DİNİ ATEŞEMİZ İLE EĞİTİM KONUSUNDA ÖZEL ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYORUZ. EĞİTİMDE GÖRDÜĞÜMÜZ NOKSANLARIMIZI VE ÜYELERİMİZİN BEKLENTİLERİ DOĞRULTUSUNDA EKSİKLERİMİZİ TAMAMLAMAK İÇİN YENİ KADROLARLA DAHA DA GÜÇLENECEĞİZ…

PARK VE ÇALIŞMA SORUNU:

1 – YÖNETİMİMİZİN BİR KISMI ÜZAKTAN GELMEKTEDİR. SİZLER DÜZENLİ OLARAK BU ARKADAŞLARIMIZI BURADA GÖRMÜYORSUNUZ. HAFTA İÇİ SAATLERCE BURADA BİZLERLE BİRLİKTE ÇALIŞMAKTADIRLAR. BİZİMLE SAATLERCE ÇALIŞMA İÇİNDE BULUNAN BU ARKADAŞLARIMIZA BİR PARKI YERİNİ ÇOK GÖRMEYİN. LÜTFEN BU ARKADAŞLARIMIZA SAHİP ÇIKARAK MORAL VE MOTİVASYONLARINI KORUMALARI İÇİN DESTEK VERELİM.
2 – SOSYAL MEDYA’DA HAKKIMIZDA YAPILAN ÇEŞİTLİ DEĞERLENDİRMELER YAPILMAKTADIR.
KENDİSİNİ YÖNETİCİ STATÜSÜNDE GÖREN İNSANLAR BİZİ AĞIR BİR BİÇİMDE HAKARET ETMEKTEDİRLER. BİZLER SİYASET ÜSTÜ BİR KURUMUZ. AMACIMIZ DİNİMİZİ, MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİMİZİ SAĞLIKLI BİR ORTAMDA ÖĞRENEN NESİLLER YETİŞTİREREK, AVRUPA’DA BİRLİK BERABERLİK İÇERİSİNDE YAŞAMAYI SAĞLAMAKTIR. BİZİM KAPIMIZ İNSANİ DEĞERLERİ TAŞIYAN HERKESE AÇIKTIR. BİZİM ÖRFÜMÜZ, ADETİMİZ, GELENEKLERİMİZ, TARİHİMİZ BİZE BUNU ÖĞRETMİŞTİR.
FEUERBACH DİTİB YENİ CAMİİ BAŞKANI İSMAİL ÇAKIR OLARAK SORUYORUM:
BENİM, BÖLGEMİZDEKİ SİYASİ PARTİLERLE KAVGA ETMEMİ Mİ İSTİYORSUNUZ ? YOKSA TOPLUMUN HUZURU İÇİN DOĞRULARIMIZDAN ŞAŞMADAN BİRLİKTE HAREKET EDEREK ASRIN PROJESİNİ MÜSLÜMANLARA YAKIŞIR BİÇİMDE TAMAMLAMAMI MI ?
BUNA SİZ KARAR VERMELİSİNİZ !!!
DEDİ KODULARA, İFTİRALARA AYIRACAK VAKTİMİZ YOK. BİZ, BİZDEN SONRAKİ NESİLLERİMİZE BIRAKACAĞIMIZ ONURLU BİR MİRAS İÇİN ÇALIŞIYORUZ. SİZCE YANLIŞ MI YAPIYORUZ ?

error: Adam gibi iste verelim..!