FİLM FESTİVALİ'NE GÖRKEMLİ GALA

FRANKFURT – Bu yıl 14.sü düzenlenen Frankfurt Türk Film Festivali, Palmengarten’da düzenlenen görkemli bir gala ile başladı. Frankfurt Başkonsolosu Ufuk Ekici ve Eyalet Milletvekili Turgut Yüksel gibi isimlerin de hazır bulunduğu geceye, Türkiye’den ünlü sanatçılar Perihan Savaş ve Zuhal Olcay katıldı.

HEDEFE ULAŞTIK AMA DURMAYACAĞIZ
14 yıl önce başladıkları bu yolculukta, hedeflerine ulaştıklarını vurgulayan Festival Başkanı Hüseyin Sıtkı, “Ancak her geçen gün üretilen yeni fikirler ve projelerle festivalimiz ilerliyor. Bu yıl Frankfurt’un dışında Mainz, Offenbach ve Langen şehirlerinde de filmlerimiz gösterilecek. Okullarda ve cezaevlerinde özel programlarımız olacak. Festivalimize emek verenlere, sponsorlarımıza, destek veren resmi ve gayriresmi kuruluşlara teşekkür ederim” dedi.

13 EYLÜL’DE SONA ERECEK
13 Eylül 2014 tarihine kadar devam edecek olan festival çerçevesinde paneller ve konserler de düzenlenecek. Festivalin açılış filmi olarak 8 Eylül 2014 Pazartesi akşamı Cinestar Metropolis Sineması’nda gösterilecek olan “Bi Küçük Eylül Meselesi” filminin başrol oyuncuları Farah Zeynep Abdullah ve Engin Akyürek de, açılışta Frankfurtlu sanatseverlerle buluşacaklar.

Hüseyin Sıtkı
Hüseyin Sıtkı

error: Adam gibi iste verelim..!