Gönüllü hizmet onurlandırıldı

Ertan PehlivanNECKARSULM- Neckarsulm Belediye Meclisi tarafından 2011 yılında alınan karar gereği, şehirde  faaliyet gösteren yaklaşık 60 değişik; dernek, kurum ve kuruluşlarda uzun süre gönüllü hizmet veren ve toplumun yararına çalışan sivil toplum kuruluşlarına  yapılan tavsiye ve araştırmalar neticiesinde  şehrin onur belgesi veriliyor.
Eylül ayında  yapılan seçimle Neckarsulm Belediye Başkanlık görevine başlayan Steffen Hertwig,  bu yıl belirlenen 13 kişiye  hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, birer onur belgesi verdi.  1969 yılında kurulan  Neckarsulm Türkspor’da futbol hayatına başlayan ve bu kulüpte; başkanlık, antenörlük gibi çeşitli kademelerde görev alan Cevat Merdan,  bu ödüle layik görülen ilk Türk vatandaşı olarak kayıtlara geçti. Halen devam eden kulübün  gençlik yapılanmasında  sarf ettiği gayret ve elde edilen başarılarından dolayı bu ödüle layik görülen Merdan, ”  Türk toplumundaki kültürel değerlerin çoğu, fair play’a örnek gösterilecek davranışlar olduğunu gençlerimize aşılayarak yetiştirme gayreti içerisindeyiz. Bu çalışmalarımızın fark edilmesi,  şahsımı ve külübümüzü onurlandırdı”dedi.
Belediye başkanı Steffen Hertwig, “Şehrimizde ikamet eden çeşitli dernek, kurum ve kuruluşlarda  gönüllü çalışanlardan onur duyduk. Bu  örnek davranışlar sosyal hayatın bir parçasıdır. Kendilerine bölge halkı adına teşekkür ediyorum”dedi.

error: Adam gibi iste verelim..!