SANAL GERÇEK TEHLİKE

İnternetten tanıştı başına gelmeyen kalmadı...

Nebahat Uzun

HAMBURG-Almanya’nın Hamburg kentinde yaşayan ve vefat eden anne-babasının hayrına bir çeşme yaptırmak üzere internet üzerinden İzmir’deki bir şirketle anlaşma yapan N.D.’nin (40) başına gelmedik kalmadı. Kadın tacirlerinin tuzağına düşen N.D., hem defalarca tecavüze uğradı, hem kendisini tehdit eden tecavüzcüsüne 33 bin Avro ödemek zorunda kaldı, ve 17 yaşındaki oğluyla arası bozuldu. N.D., kendisine tecavüz eden E.O. adlı şahıs hakkında Almanya’dan tutukluma emri çıkarttırmasına rağmen, kararın Türkiye’de henüz tanınmaması yüzünden zanlı elini kolunu sallayarak gezdiğini, halen kendisini ve oğlunu da ölümle tehdit ettiğini iddia etti. Yaşadıklarının kabustan beter olduğunu söyleyen N.D., “Yaşadıklarımı sizlerle paylaşmamın sebebi, başka kadınların da benim düştüğüm tuzağa düşmemesidir. Hayır yapayım derken her şeyimi kaybettim. Bana tecavüz eden şahıs şimdi de şikayetimi geri çekmezsem oğlumu ve beni öldüreceğini söylüyor. Son olarak 2011 yılı sonunda Hollanda üzerinden gelerek evimin kapısında beni tehdit etti” dedi.

KAMERAYA KAYDETMİŞ Her şeyin 2009 yılında kanserden ölen annesinin mezar taşını yaptırmak istemesiyle başladığını söyleyen N.D., “2010 yılında internetten bulduğum bir şirket üzerinden annemin mezar taşını yaptırdım ve her şey sorunsuz halloldu. Şirket, annemim mezarının resmini göndermek isteyince oğlumun eposta adresini verdim. Aradan bir süre geçti, bu kez de hayır için çeşme yaptırmak istediğimde annemin mezarına bakan şirkete yeniden başvurdum. Ne olduysa ondan sonra oldu” şeklinde konuştu. Şirketle anlaştıktan sonra çeşmeye yer bakmak için İzmir’e gittiğini söyleyen N.D., “Şirket sahibi E.O. beni havaalanından alıp otelime götürdü. Bavulları odama çıkarmaya yardım etti. Ben elimi yüzümü yıkamaya girdiğimde de arkadan gelip ağzımı kapatarak bana odada tecavüz etti, şiddet kullandı. Sonra da masanın üzerine bıraktığı çantasındaki gizli kamerayla çektiği tecavüz görüntülerini bana seyrettirerek beni tehdit etti” dedi.

OĞLUMA GÖRÜNTÜLERİ İZLETTİ Korktuğu için orada kaldığı 9 gün boyunca polise bile gidemediğini söyleyen N.D., “Tecavüz ve şiddet 9 gün boyunca sürdü. Hamburg’a döndükten sonra 6 ay boyunca annemden kalan mirası, altınlarımı satarak ve borç senetleri imzalayarak tam 33 bin Avro gönderdim. Artık gönderecek param kalmayınca bu kez bana ‘Zengin arkadaşlarını gönder o zaman’ diyerek tehditlerini sürdürdü” dedi. E.O’nun oğluna tecavüz görüntülerini izlettiğini söyleyen N.D. oğlunun kendisinden nefret ettiğini söyledi. Yediği dayak sonrasında 4 gün komada, toplam 12 gün hastanede yattığını da sözlerine ekleyen N.D, hastaneden çıkınca artık kaybedecek bir şeyi kalmadığını düşünerek polise giderek, elindeki para gönderdiği belgeler, yazışmalar ve telefon mesajlarını delil olarak mahkemeye sundu. Hamburg Yerel Mahkemesi’nde görülen davada şahsın gıyabında 7 Aralık 2011 tarihinden itibaren tutuklama kararı çıkarıldı. N.D., mahkeme kararını Schengen Vizesi’nin geçerli olduğu tüm ülke elçiliklerine göndererek E.O.nun Almanya’ya gelerek kendisine ve oğluna kötülük yapılmasını engellemeye çalışıyor. N.D., tacavüzcüsünün bir an önce yakalanıp adaletin tecelli edeceği günü bekliyor.

 

error: Adam gibi iste verelim..!