İŞ GELİŞTİRME FUAR’INA DAVET

İbrahim FerahOFFENBACH-Müstakil Sanayici ve İş adamları (MÜSİAD) Hessen Şubesi ve Sanayi ve Ticaret Odası (IHK) Darmstadt tarafından 17-18 Şubat tarihlerinde Darmstadtium Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan, önemli kurum, kuruluş ve iş adamlarının katılacağı “İş Geliştirme Fuarı” öncesi MÜSİAD Hessen Teşkilatı Üyeleri bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı.

HIZLA BÜYÜYOR
MÜSİAD olarak, yurt dışında 170’den fazla temsilcilik bulunduğunu söyleyen Başkan Musa Aydın, “MÜSİAD, hızla büyüyor. Geçtiğimiz günlerde, Avustralya, Japonya, Sudan ve Makedonya’da temsilciliklerimiz açıldı. Yakında Amsterdam’da açılacak. Bu süreçte bizlerin, üzerimize büyük sorumluluklar da düşüyor. Ülkemizin, özellikle AB ile siyasi anlamda yaşadığı gerginlik ekonomiye de yansıyor. Bu yansımaları yok etmek için birtakım çalışmalar yapmalıyız. Hem yurt dışındaki, hemde ülkemizdeki iş adamlarımızın yatırım ve ticaret hacimlerinin artmasını sağlamalıyız” şeklinde konuştu.

MÜSİAD HESSEN BAŞARILI
MÜSİAD Genel Merkezi tarafından desteklenen fuarın, yurt dışında ilk olarak Hessen eyaletinde düzenleneceğini söyleyen Aydın, ” MÜSİAD Hessen olarak yaptığımız başarılı çalışmalar neticesinde, fuarın bizim bölgemizde yapılması genel merkezimiz tarafından uygun görülmüştür” dedi.

TANITIM FIRSATI
150 standın kurulacağı fuara, yaklaşık 2000 kişi ziyaretçi beklediklerini söyleyen Aydın, “Türkiye’den avrupaya ürün pazarlamak isteyen 50 firma, kuracağımız standlarda ürünlerini tanıtacak ve 100’den fazla iş adamı ziyaretçi olarak gelecek. Geri kalan 100 kadar stand, Almanya ve Avrupa’da iş yapan Türk ve alman firmalar tarafından sergilenecek” dedi. Stand kurma işleminin kendilerine ait olduğunu söyleyen Aydın, “Farklı sektörde iş yapan firmalar, bu fuar sayesinde kendi yaptığı iş ve ürünlerini gelen iş adamlarına tanıtma fırsatı elde ederek yeni pazarlar elde edebilecek. Bu fırsatı avrupada ki iş adamlarımızın değerlendirmelerini istiyoruz” şeklinde konuştu. Detaylı bilgi için: 069-256 12 682

 

error: Adam gibi iste verelim..!