LUDWİGSHAFEN’DE MEVLİD KANDİLİ

Kâmil Yılmaz
LUDWİGSHAFEN – Mevlid Kandili anavatanımızda olduğu gibi yurtdışında da çeşitli programlar ile kutlandı. Kısa adı ATB olan Avrupa Türk Birliği’ne bağlı Ludwigshafen Alperenler Ocağı’nda Mevlid Kandili programı coşkuyla kutlandı. Alperenler Ocağı din görevlisi Ahmet Hilmi Sivaslı tarafından sunulan program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Mevlid Kandili münasebetiyle Peygamberimizin hayatından kesitler anlatan din görevlisi Ahmet Hilmi Sivaslı, yaşantımızda onu örnek almamız gerektiğini vurguladı.

DUYGU DOLU ANLAR

Konuşmasının bazı bölümlerinde duygu seline kapılan bazı vatandaşlarımızın gözyaşlarına hâkim olamadıkları gözlendi. Bol bol salâvat getirilerek Peygamberimizin hatırlandığı Mevlid Kandili kutlamasında, Alperen Ocakları Kuran Kursu öğrencileri tarafından okunan ilahiler ile oluşan manevi atmosferde Müslümanlar kandil coşkusunu iliklerine kadar yaşadılar. Ludwigshafen Alperen Ocakları eski Başkanı Mehmet Küçük tarafından okunan duygu dolu ilahiler ile devam eden programda, ATB Alperenler Gençlik Kolu Başkanı Ali Küçük, Ludwigshafen Alperen Ocakları Başkanı Hasan Karakuş tarafından yapılan kandil tebrik konuşmaları ile sona erdi.

BİRLİĞİMİZİ BOZAMAYACAKLAR

Dün İstanbul Beşiktaş Vodafone Arena yakınlarında meydana gelen ve 38 polis ve vatandaşımızın şehit olduğu patlama ile ilgili olarak terörün kınandığı konuşmalarda, birlik ve beraberliğimizin asla bozamayacakları vurgulanarak, şehitlerimize Allah’tan rahmet dilendi. Program yatsı namazının ardından kılınan tesbih namazı ile sona erdi.

error: Adam gibi iste verelim..!