Meral’in kitapları TGH’ya verilecek

Kasım ayında vefat eden şair Özer Meral’in kitap ve belge arşivi, kardeşi tarafından Hamburg Türk Toplumu’nun açtığı Atatürk Kitaplığı’na bağışlandı
Mehmet Atak / Hamburg
“Bu şehirde rüzgar şarap kokar, bira kokar” sözleriyle başlayan ünlü Hamburg şiirinin yazarı Şair Özer Meral’in zengin kitap, dergi, gazete ve fotograf arşivi, toplumsal faaliyetleriyle tanınan Hamburg Türk Toplumu’nun bir süre önce açmış olduğu Atatürk Kütüphanesi’ne verilmek üzere derleniyor.

Geçen ay vefat eden ve cenazesi memleketi Konya Ereğlisi’nde toprağa verilen Özer Meral’in emekli bankacı kardeşi Özgür Meral, konuyla ilgili olarak verdiği bilgide ” Ağabeyimin bu arşivinin TGH Kütüphanesinde toplumun hizmetine sunulacak olmasından büyük sevinç ve gurur duyacağız. Atatürk sevdalısı olan ağabeyim Özer Meral’ın adının Atatürk Kütüphanesinde yaşayacak olması, onun ruhunu şad edecektir ” dedi.

Hamburg Türk Toplumu Başkan Yardımcısı Ali Kurtuldu ise, ” Bu girişimin sahiplerini kutluyorum. Çok isabetli bir karar verilmiş. Böylece de şiirlerini zevkle ve coşkuyla dinlediğimiz değerli şairimiz Özer Meral’in adını her vesile ile anmış olacağız” şeklinde konuştu.

error: Adam gibi iste verelim..!