Mevlana Gençlik Merkezi Açıldı

BAŞKAN SÖZ VERDİ

Mehmet Ali Topcu

ROTTERDAM – Gençlik merkezinin açılışına TC. Lahey Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri ve Hollanda Diyanet Vakfı (HDV) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Ünver, Hollanda Sosyal Demokrat İşçi Partisi (PvdA) Milletvekili Tunahan Kuzu, Delfshaven Belediye Başkanı Carlos Concalves, Rotterdam Din Hizmetleri Ataşesi Dr. İsmail Hilmi Bilgi, HDV Yönetim Kurulu üyeleri, Delfshaven eski Belediye Başkan Yardımcısı ve Mozaik Derneği Başkanı Ali İhsan Ünal, cami cemaati, din görevlileri ve gençler katıldı.

Açılışta konuşan ve gençlere tavsiyelerde bulunan Hollanda Sosyal Demokrat İşçi Partisi (PvdA) Milletvekili Tunahan Kuzu, “Gençlerimizin böylesi güzel mekanlarda dini, milli ve kültürel konularda kendilerini yetiştirmeleri çok önemlidir. Mevlana camii yönetimini gençlere verdiği değerden ötürü tebrik ediyorum. Gençlerimiz ne suretle olursa olsun eğitimi aksatmamalıdırlar.” şeklinde konuştu.

Delfshaven Belediye Başkanı Carlos Concalves, “İlçemizde yaşayan ve iş yapan Türk toplumu her alanda başarılı. Birlik ve beraberlik konusunda sizleri tebrik ediyorum. Belediye olarak gençlerin ihtiyacı olan malzemeleri temin etme konusunda söz veriyorum. Mevlana gençliğinin önemli faaliyet ve projelere imza atacağına güvencim sonsuz.” dedi.

error: Adam gibi iste verelim..!