ÖZKAN ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

"Türklerle buluştu"

Gülsüm Tan

HANNOVER- Aşağı Saksonya Eyalet Sosyal, Kadın, Aile, Sağlık ve Uyum Bakanı olarak 2010 yılından beri görevini sürdüren Aygül Özkan, 20,01,2013  tarihinde yapılacak olan   Eyalet Meclisi seçimleri nedeniyle seçim çalışmalarına hızla devam ediyor.  Bölgesinde bu nedenle birçok Türk kökenli sivil toplum kuruluşu ve Türk işyerlerini ziyaret eden Bakan Özkan, Hannover Central Otel’de düzenlediği toplantıda da Türk Sivil Toplum Kuruluş temsilcileriyle bir araya gelerek, burada kanaat önderleri ile Türk göçmenlerin sorunlarını tartıştı. Hükümet olarak göçmen kuruluşlar ile tartışarak sorunlara bereberce çözüm bulmayı adet haline getirdiklerini belirten Özkan, “Hükümetimiz toplumsal uyum politikasını belirleme ve uygulamada göçmen kuruluşları ile yoğun bir şekilde beraber çalışmaktadır” diye konuştu.

Görevimde başarılı oldum Yapmış olduğu ve ileride yapacağı çalışmaları hakkında bilgi veren Bakan Özkan, “Şahsıma çok önemli bir bakanlık verildi. Görevim boyunca sorumlu olduğum Almanlar ve Almanya ile ilgili konular öncelik taşımaktaydı.Aynı zamanda entegrasyon konusu da esas görevlerim arasında yer aldı. Ben önce sizin içinizden gelen birisi olarak üzerime verilen görevi en iyi bir şekilde ve sizi utandırmadan yapmak zorundaydım ve bunu da başardığıma inanıyorum” dedi..

Oylarınıza talibim Oy kullanma hakkından yararlanılmasının önemine vurgu yapan Bakan Özkan, Hannnover ve çevresinde Alman vatandaşı olan Türk kökenlilerin sayıları hiçde küçümsenmeyecek bir oranda olduğuna dikkaç çektikten sonra da, ” Kendinize yakın bulduğunuz siyasi partiye ve kişiye oy vererek bu demokratik hakkınızı kullanın. İki oy kullanma şansınız var.Birinci oyunuzu tercihli oy olarak seçim bölgesindeki adaya, ikinci oyunuzu partiye verebilirsiniz.Ben, öncelikle birinci oyunuza talibim.” dedi.

Boş vaad istemiyoruz Toplantıya katılan sivil toplum kuruluş temsilcileri, Bakan Özkan ile uyum konusunda çok verimli çalışmalar yaptıklarını ifade ettiler.Dernek temsilcilerinden Avrupalı Türk işadamları Derneği Başkanı (BTEU) Ahmet Güler, “Bakan Aygül Özkan, böyle önemli bir makama gelmesinde biz Türk göçmenlerin bir katkısı olmadığı halde bakanlık süresince bizlere çok yakın oldu. Eşitlik ikesi kapsamında,  Alman’lara ve diğer göçmenlere karşı olan görevini hiç ihmal etmedi. Alman siyasetçiler Türkleri sadece seçimden seçime hatırlarlar. Boş vaadlerden usandık artık” şeklinde toplantı sonunda değerlendirmede bulundu.

error: Adam gibi iste verelim..!