Şifa Kuruyemiş yeni yerinde

Murat Pehlivan/DuisburgYedi yıl önce Almanya’nın Duisburg şehrinde Weseler caddesinde  müşterilerine hizmet vermeye başlayan  Şifa Kuruyemiş, artık  müşterilerine daha kaliteli hizmet verebilmek için Kaiser-Wilhelm-Str. 299, 47169 Duisburg adresinde olacak. Yapılan açılış töreni, Duisburg Merkez Camii ve İslam Kültür Merkezleri din görevlileri Furkan Avcı ve Mehmet Ören duaları eşliğinde kurdelayı kesmesi ile başladı . Açılış davetine   Duisburg ve çevresi  siyasetine ve ekonomisine katkıları olan ayrıca Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri, Bayram Köylü, Mümin Uluç, Şevket Avcı,Hikmet Yazıcı, Sıtkı Palabıyık,  Gürel Akkaya, Necati Mert,Halil Yalçın, Sadık Sabuncu gibi bir çok renkli sima katılırken, Türkiye Cumhuriyeti Düsseldorf Başkonsolosluğu adına da Konsolos Ahmet Ergen davette yerini aldı. Açılışta açıklamalar da bulunan Şifa Kuruyemiş sahibi ve işletmecileri Münir Yüksel ve oğlu Osman Yüksel, ” daha kaliteli hizmeti sunabilmek adına yeni yerimize taşındık. Burası 120 m2′ nin üzerinde daha ferah bir mekan”.dediler.

Artık tatillerde yük sorunu yapmayın
Osman Yüksel ürünler hakkında da bilgi verirken,  bir çok ürünlerimizi Türkiye’ den çiğ olarak getirtip burada hazır hale getiriyoruz. Çikolatadan, kuru yemişe, çerez çeşitlerinden cezerye ve lokum çeşitlerine bir çok ürün çeşidini bulunduruyoruz. Bu mekanda ayrıca bir çok çeyiz ürününü de bulunduracağız. Düğün ve nişan gibi özel günler için her türlü ürün ve  siparişlere  cevap verebileceğiz. Özel ürün dahil artık çok sayıda ürün çeşidi mevcut,  vatandaşlarımız tatillerde kendilerine yük etmesinler  ” dedi.

Konsolos Ergen: Bu tür iş yerleri gururumuz
Açılışa eşi ve minik kızı ile katılıp,  gazetemize demeç veren Düsseldorf Konsoloslarından  Ahmet Ergen, ” Görüyorum ki burada Türkiye kokusu bir çok ürün  var. Bu tür iş yerlerinin çoğalması bizlere gurur veriyor dedi .

error: Adam gibi iste verelim..!