Avrupa’da okulların tatile girmesine çok az bir zaman kaldı. Türkiye’ye arabayla yolculuk yapacaklar için hangi güzergah daha avantajlı. Detaylar haberde…
Bir kaç hafta sonra 2017 Sılayolu sezonu başlayacak. Avrupa’da yaşayan yüzbinlerce kişi karayolundan Türkiye’ye yolculuk yapacak. Bu yıl bir çok ülkede yine sıkı sınır kontrolleri olacak. Bunlar sezon öncesi üst seviyeye ulaştı bile. Örneğin Macaristan üzeri yolculuk yapanlar araçlarının didik didik arandığını aktarıyorlar.

Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’den dönen bazı okurlarımız “Sırbistan – Macaristan sınırında çok az araç olmasına rağmen 1 saatten fazla beklemek zorunda kaldık. Neredeyse her araçta bagajlar kontrol ediliyor” bilgisini paylaştılar. Yani bu yıl Macaristan güzergahını kullanacaksanız bu tür manzaralara hazırlıklı olun.

Slovenya ve Hırvatistan da geçtiğimiz aylarda benzer kontroller yapmak istediler ancak sınır kapılarında kaos yaşanması üzerine aramaları azalttılar. Şuana kadar bu iki ülke ile ilgili sadece olumlu bilgiler geliyor. Sezon öncesi yolculuk yapanlar bu güzergahtan memnun olduklarını aktardılar.

Otoyollarını neredeyse tamamlayan Bulgaristan bu yıl bir çok sürücünün tercihi olacak. Yoğunluğun bu ülkeye yönelmesi sınır kapılarındaki bekleme sürelerinin uzamasına neden olacak. Özellikle Türkiye’den Bulgaristan’a geçişte uzun araç kuyruklarının oluşması bekleniyor. Bu nedenle eğer Bulgaristan’dan geçmeyi planlıyorsanız bunu mümkün olduğunca haftasonu yapmayın. Bu riski göze almak istemeyenler, yoğunluğun daha az olacağı Makedonya/Yunanistan yolunu kullanabilirler.

Turizmavrupa.com

error: Adam gibi iste verelim..!