Ana sayfa » Manşet » TARKA-CUP 1 MART’TA BAŞLIYOR

TARKA-CUP 1 MART’TA BAŞLIYOR

STUTTGART – Sloganı, Diyalog, sporla uyum ve eğlence olan muhteşem bir spor etkinliği olan ve 1999 büyük Marmara depreminden sonra hayata geçirilen bu organizasyon, 2000 yılından beri diyalog, katılım ve eğlence sloganıyla yola devam ediyor. Futbol ve çeşitli kültürlerin sunumları vasıtasıyla doyumsuz bir eğlence imkanı sağlayan bu uluslararası spor şenliği 13. kez Stuttgart`ın son derece modern, her türlü spor ve kültürel faaliyetlere uygun, konuklara rahat vakit geçirme imkânı sağlayan spor salonu Scharrena’da 1 ve 2 Mart 2014 tarihlerinde düzenleniyor.

ÇOK RENKLİ ve ZENGİN BİR PROGRAM
Tarka-Cup etkinliklerinin fikir babası ve organizatörü Sami Tombul ve partneri Ay-Media sahibi Yunus Akın geleneksel hale gelen sıra dışı spor etkinliği için aylar öncesinden kolları sıvadıklarını ve uzun zaman hafızalarınızdan silinmeyecek bir spor şölenine hazır olduklarını belirttiler.

RESMİ MAKAMLAR DESTEKLİYOR
Organizasyon için, etkinliğin hamisi Stuttgart Belediyesi Spor Dairesi Başkanı Dr. Susanne Eisenmann ve Uyum Dairesi’nden Gari Pavkovic, T.C. Stuttgart Başkonsolosluğu, STK, IHK, Kültür, Spor ve İş adamları ve derneklerle iş birliği yapılıyor.

ÇOK ULUSLU TAKIMLAR BURADA
Tarka-Cup, Stuttgart ve geniş çevresinde yaşayan Türk, Alman, İtalyan, Yunan, Rus, Afrikalı, Hırvat, İspanyol, Portekizli ve Japon`lardan oluşan, kültür ve spor dernekleri ve iş dünyasını bölgenin spor merkezi Neckarpark`ta Mercedes-Benz Arena içinde bulunan 2 bin kişilik spor salonu Scharrena`da 40 farklı grupta futbol takımıyla buluşturuyor.
Ünlü şirketler Daimler, Bosch, Porsche, Stihl, Buderus, Allianz,Vodafone,Base,T Systems, IHK, Schaferrolls, Gazi, Ergo, Eventpalast, İşbank, BKM, ABC, İtikat, Erciyes, Prompt, Yazgülü ve Unionmedia gibi şirketler salonda hünerlerini sergileyecekler.

ÜNLÜ FUTBOLCULAR VE SANATÇILAR
Turnuvada her sene Türkiye`nin ve Almanya`nın spor, medya, politika, magazin ve iş dünyasının tanınmış simaları Tarka-Cup`un özel davetlisi olarak yerlerini alıyor. Ayrıca izleyiciler hayranlık duydukları ve görmek istedikleri ünlü isimleri bu etkinlikte görme şansı elde ediyorlar. Eski futbolcu Ali Güneş ve eski yıldızlar ekibi grup maçlarında oynayacaklar. Ümit Karan, Cem Karaca, Erhan Albayrak, Engin Özdemir, Erol Bulut, Mehmet Yozgatlı, Ekrem Onuk, Sean Dundee gibi yıldızlar ve yine şarkıcı İZMY ve Viva sanatçısı Rayef Rassalan her iki günde yerlerini alacaklar.

ÇOCUKLARA OYUN DÜNYASI
Çocuklarıyla birlikte gelen ailelere kolaylık sağlamak amacıyla hazırlanmış, bir çok alternatifi içerisinde barındıran ve Stuttgart Projektwerk kurumunun sunduğu çocuk oyun köşelerinde uzman bakıcılar eşliğinde çocuklar iyi vakit geçirme imkanına sahip. Bayanların ilgisini çekecek birçok ve farklı şeyler sunan stantlarda alışveriş ve bilgi alma imkanları olacak. Özellikle IHK Stuttgart meslek edinme bilgileri için iki gün orada olacak.

LEZİZ YEMEKLER SOFRASI
Etkinlik boyunca Stuttgart’ın ünlü restoranı Sultansaray, Türk mutfağının leziz tatlarını ve zenginliğini ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.

DANS GÖSTERİLERİ VE ŞOVLAR
Etkinlikte Esslingen Tiger Spor Okulu’nun Kickboks, SUTHOT ekibinin folklor gösterileri, Afrika dans grubunun ve Brezilya şov ekibinin gösterileri izleyenleri coşturacak koreografiler hazırlıyorlar.

HEDEF BEŞ BİN ZİYARETÇİ
Sosyal paylaşım sitelerinde sürdürülen etkin pazarlama çalışmalarıyla bu yıl 5.000 ziyaretçi bekleniyor. Tarkacup, her yaştan insanın ilgisini çekebilecek birçok ilginç etkinliğin yer aldığı, bölgemizin yıllardır vazgeçilmez ve kaliteli spor, kültür ve sanat şölenin bir parçası oldu. 1 ve 2 Mart tarihlerinde kadın, erkek, yaşlı, genç, çoluk çocuk herkes güzel bir hafta sonu geçirebilecek. 13.Tarkacup, yine sosyal sorumluluğunu yerine getirerek, DTF eğitim projesi olan ABİ-ABLA ve B.W. Gaziantep derneğinin açtığı tekerlekli sandalye kampanyasına destek verecek (Bilgi için: www.tarka-cup.de / Facebook)