TEBRİKLER MURAT KORKMAZ

Vedat AlyazFRIEDRICHSHAFEN- Başarılı gencimiz Murat Korkmaz, dünya devi voleybol takımı VfB Friedrichshafen takımı dahil olmak üzere, 22 spor dalında başarıdan başarıya koşan VFB Friedrihshafen kulübünün ikinci başkanlığına getirildi. Kulübün voleybol ekibi defalarca şampiyonlar ligi şampiyonu ve Almanya şampiyonluklarını kazanırken MTU CUP ile de başta Barselona olmak dünya devi kulüplerin alt yapılırını getirerek her yıl turnuvalarda buluşturuyor.
Henuz 32 yaşında böylesine önemli bir göreve başlayan gencimiz, Avrupa’da yaşayan Türklerin gururu oldu. Gazetemize bir açıklama yapan baarılı gencimiz insanlarla ileşitiminin iyi olduğunu belirterek, ‘Eylül ayindaki Genelkongrede (Hauptmitgliederversammlung) VfB Friedrichshafenin 2. Baskani (Vizepräsident Sport ) olarak secildim.
Böyelikle sampiyonlar Ligi oynaayan Voleybol,  Almanyada üst liglerde mücadele Eden Futbol , Box ve onlara birlikte 22 spor dali Bana Emanet edildi. Bu yaklasik 3.000 Sporcu demektir. Spor Yönetmenigim. 32 yasindayim Dostluksporun, TSG Ailingenin ve VfB Friedrichshafen U19 Futboltakimlarin hocaligini basarilarlarla imza atiktan sonra VFB Friedrichshafen Kulübünün  alt yapi Sorumluluğuna getrirldim.  Üç sene icinde burada da yklasik 200 genc futbolcunun Almanya ve U15 MTU CUP ile Dünya Capinda basari gösterdim ve 22 spor dalı olan kulübün 2. baskani olarak secildim.
Almanlar’dan Cok destek aliyorum her konuda. Bunun farkina vardim ki, işini büyük disiplin ve özen ile yapan hep Türk basarlili olur. Öncelikle burda yaşayan Türk genclerine ve tabiki tüm Genclere örnek olmaya çalisiyorum . Spor dallarımızın başarıları için çok işim var. Şuan ne yaziki en büyük Görevim siyaseti, ayrimciligi ve kötü aliskqnliklari spor dalarimizdan uzak tutmaktir’ dedi. Bu durum da gösteriyor ki, Almanya’da şayet işinizi düzgün yaparsanız size ayrımcılık yapılmıyor ve her türlü mevkiye getiriliyorsunuz.

error: Adam gibi iste verelim..!