TERÖR PROTESTO EDİLDİ

HEİLBRONN-Terör örgütü PKK’nın İstanbul ve son olarak Kayseri’deki canlı bomba saldırıları, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde  düzenlenen yürüyüşle protesto edildi.
Almanya’nın Heilbronn kentinde düzenlenen, “Şehitlere Saygı ve Milli Birlik Protestosu”na katılan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları ile terör örgütü PKK ve hain saldırılarını kınayarak, bu tür terör eylemleri düzenleyerek ülkeyi bölmeye çalışanlara ve destekçilerine lanet yağdırdı.

Ş. Ç., Y. T., A. K., H. K., N. H., E. H., H. D., A. K., M. Ç. ve S. K. adlı Türk gençleri tarafından hiç bir siyasi görüş  ve kuruma bağlı olmadan düzenlenen gösteri, yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşti.
Son günlerde artan terör olayları ve Türkiye üzerinde oynanan oyunlara sessiz kalamayacaklarını, bıçak kemiğe dayandı diyen Türk gençlerinin organize ettiği mitinge,  soğuğa rağmen Türk vatandaşları yoğun ilgi gösterdi. Şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu ve Türk bayrakları eşliğinde hep bir ağızdan okunan İstiklal Marşı sonrası, terör örgüdü PKK alehine sloganlar atıldı, tekbir sesleri  Heilbronn şehir merkezindeki Bollwerksturm meydanında yankılandı. Şehitlerin ruhuna okunan Kur’ani Kerim sonrası ise hep birlikte dualar edildi.

Ş. Ç., Y. T.  Bollwerksturm meydanı’nda   Almanca ve Türkçe yaptıkları konuşmalarında,   vatandaşlar ellerindeki Türk bayrakları ile “Şehitler ölmez vatan bölünmez”, “Bayrağa uzanan eller kırılsın” , “Vatan sana canım feda”,  “Kahrolsun PKK” sloganları attı.  Türk bayrakları altında açıklama yapan    Ş. Ç. ve Y. T.,  Kayseri’deki terör saldırısından duydukları üzüntüyü dile getirerek, “Bu alçakça saldırıyı lanetliyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Türkiye, insanlıktan nasiplenmemiş melun terör örgütleri tarafından dize getirilemeyecek kadar büyük, millet, hainlerin oyununa gelmeyecek kadar feraset ve dirayet sahibidir. Alçaklıkta sınır tanımayanlar beyinlerini uyuşturarak canlı bomba haline getirdikleri zavallıları; asker, polis, sivil, yaşlı, çocuk ayrımı yapmadan insanlarımızın arasına sürmekte ve onlarca masumun canına kıymaktadırlar”  diyerek yapılan eylemleri kınadılar.
Aynı gün ve aynı saatte PKK sempazitanlarına şehrin merkezinde toplanan Türklerin 500 metre uzağında  toplanıp polis tarafından yürüyüşlerine izin verilmesi ve Türklere verilmemesi  kafalarda soru işaretleri yarattı. Avrupa’da yasak olan bir grubun bu kadar serbest hareket etmesine vatandaşlar, “Neyi nerde arıyoruz?”,  “Yorumsuz”, “Herşey ortada”, “Bunun adı iki yözlülük ” yanıtını verdiler

error: Adam gibi iste verelim..!