TERÖRİSTLER BOŞ DURMUYOR

HAMBURG – Terör gurupları Hamburg’daki Türk Federasyona bağlı Türk Kültür Merkezi ve FC Türkiye Spor kulübüne saldırdılar. Önceki gece Eimsbüttel’deki Türk Kültür Merkezi binasınının duvarlarına kırmızı boya atan ve cama da taş atarak kıran teröristler binanın duvarlarına “Kürdistan faşizme mezar olacak” yazısı yazarak kaçtılar. Dernek başkanı Şeref Ünüvar, sabah derneğe geldiklerinde saldırıyı görerek polise haber verdiklerini söylerken, olaya karıştığı belirtilen bir kişi polis tarafından bugün gözaltına alındı.
Avrupa Türk Konfederasyonu Genel Başkanı Cemal Çetin konuyla ilgili aptığı açıklamada “Son günlerde derneklerimize alçakça saldırılar yapılmaktadır. Dernek binalarımızda maddi hasarlar meydana gelmiş ve duvarlarına PKK terör örgütününün propogandasını içeren yazılar yazılmıştır. Federasyon’umuza bağlı derneklerimize yapılan kahpe terör saldırısını şiddetle lanetliyorum. Hamburg’daki hain saldırı terör örgütünün ve teröristlerin hastalıklı ruh halini göstermektedir. Derneklerimize yayılan bu kahpece saldırılarla ilgili emniyet güçlerinin soruşturmaları devam etmektedir. Derneklerimize yapılan saldırıların faillerinin güvenlik güçleri tarafından bir an evvel bulunarak adalete teslim edilmesini ummaktayız. Bu saldırıların faillerinin yargı önüne çıkarılıp hesap vermeleri, bundan sonra yapılması muhtemel terör saldırılarının önünü kesecektir. Bugüne kadar Avrupa’nın birçok yerinde işyerleri ve kuruluşlara yönelik saldırılar karşısında Türk toplumu soğukkanlılığını yitirmemiştir. Türk toplumu ve Türk Federasyon mensupları bundan böyle de tahriklere kapılmadan olayları takip edecektir. Türk Federasyon ve bağlı derneklerimiz sağduyulu ve soğukkanlı bir şekilde çalışmalarına devam edecektir. Teröre ve toplumsal huzuru tehdit eden her türlü saldırılara karşı mücadelemizi demokratik ölçülerle sürdüreceğiz” dedi.
Dün gece sabaha karşı ise Wilhelmsburg’daki FC Türkiye spor kulübüne de molotof kokteyle saldırı düzenlendi. Kamera kayıtlarında olay yerine gelen 4 kişi, ellerinde getirdikleri molotofkokteyli ateşleyerek kulübün camından içeri atarak kaçtıkları görülüyor. Bir kişinin ise saldırı anını kendi cep telefonuyla kayda alarak terör örgütünün sayfasında paylaştığı görüldü.

 

 

error: Adam gibi iste verelim..!