YAZAR ESMA ARSLAN’A DESTEK

SEDAT AÇIKBAŞHAMBURG- Ömürlerinin büyük bölümünü Almanya’da geçiren veya burada doğup büyüyen sanatçılardan yazar Esma Arslan, üçüncü kitabı olan “Sana Düşlerimden Bahsedeceğim”i tanıttı. Mut Tiyatrosu’nda yapılan okuma akşamı ve kitabın tanıtım etkinliğine çok sayıda sanatçının yanısıra, sanatçının okuyucularıyla çeşitli dernek temsilcileri de katıldı. Yarım Kalan Aşk, Resmime Dokunan Çığlık ve Sana Düşlerimden Bahsedeceğim adlı kitaplarını okuyucularına imzalayan Arslan, davetlilere lahmacun ve içecek ikram etti.

Mut Tiyatrosu sahibi Mahmut Canbay’a ve bu gecenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Esma Arslan, “Yazarak unutulmamak ve edebiyata kalıcı katkı sunmak istiyorum. Unutmayalım ki, hayat inişli çıkışlıdır, yazma konusunda herşeyi deniyorum. Her yazarın kendisine ait bir duruşu vardır. Edebiyatçılar yanlız insanlardır, bazen yazdıklarıyla birileriyle çelişkiye düşüp, yanlızlığa itilirler. Ben başından böyle bir riski göze alarak bu yola girdim ve yazmanın dünyanın en zor işi olduğuna inanıyorum. Yazmaya nasıl zaman buluyorsun diye soruyorlar, bence isteyen insan zamanı bulur. Bana göre yazmak mutluluğun diğer adıdır. Elim kalem tuttukça yazmaya devam edeceğim” diye konuştu.

Etkinlikte yazar Süleyman Kayhan birlik ve beraberlik şiiri okurken, ayakta alkışlandı. Diğer şiir okuyanlar da katılanlardan büyük alkış alırken asıl alkışı Aykırı Tiyatro oyuncuları bir bölüm sergiledikleri oyunla; Filiz Köyoğlu, Gülsa Aykut, Aynur Canbay Yücer, Tikit, Kemal Doğan, Yakup Askerzade ve Bülent Taş aldı.

Yazar Esma Arslan’a; Yönetmen Oya Pervin Pelit babasına ait bir şiir okuyarak, şarkıcı Özcan Süer de şarkılar söyleyerek destek verdi.

error: Adam gibi iste verelim..!