BOMBA İHBARİ ASILSIZ ÇIKTI

 

 

 

blank

Kâmil Yılmaz
MANNHEİM- Almanya’nın en büyük ilk camii olma özelliğine sahip Mannheim DİTİB Yavuz Sultan Selim Camii’ne yapılan bomba ihbarı asılsız çıktı. Saat 11.30 sularında Cuma namazı saati öncesi caminin mail adresine meçhul kişi veya kişilerce yapılan ihbarda, siz Müslümanları patlatacağız şeklinde ifadelerin yer aldığı öğrenildi.

 

blank

 

Olayın emniyet güçlerine haber verilmesinin ardından güvenlik önlemi alının camide Cuma namazına gelen cemaat yakında bulunan İGMG Fatih Camii’ne yönlendirildi. Daha sonra Kiriminal Polisin özel eğitimli 20 bin koku sezebilen köpeği ile cami içerisinde yapılan aramalarda herhangi bir bomba veya benzeri patlayıcı bulunmadığı açıklandı. Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklama bulunan Mannheim DİTİB Yavuz Sultan Selim Camii 2. Başkanı Mikail Kibar, daha önce geçtiğimiz yıl eylül ve Aralık aylarında da buna benzer asılsız bomba ihbarı yapıldığına dikkat çekti. Müslümanlar olarak bundan korkmadıklarını ve bu tehditlere kanmayıp dik duracaklarını da ifade eden Kibar, faillerin emellerine ulaşmayacağını sözlerine ekledi.

 

 

blank

 

MEKTUPLA DA TEHDİT
Öte yandan olayın akabinde posta kutusundan dün geldiği belirlenen mektup ile de tehdit edildiği ortaya çıktı.

 

 

blank

Münih’ten bir doktorun adıyla postalanan mektupta Peygamberimize hakaret içeren karikatürlere atfen, “Hey Erdoğan, senin komik peygamberin için aşağılık Türk olarak Macron’a ve Fransızlara karşı geliyorsun. Bu çok komik. Avrupa’dan defolun Müslüman davaları” şeklinde sözler yer alıyor. Olayın emniyet güçlerine intikal edilmesi ve mektubun nereden ve kimler tarafından gönderildiğinin tespiti için teslim edildiği ifade edildi.

 

blank