BU RESMEN ALÇAKLIK

BASEL- Terör örgütleri İsviçre’de saldırılarına devam ediyor. İsviçre Türk Toplumu (İTT) ve MÜSİAD isviçre Şube Başkanı Şeref Yıldız’ın bürosuna dördüncü kez saldırı düzenlendi. Son saldırıda evinin duvarlarına kırmızı boyalar atan saldırganlar duvarlara AKP faşist yazarak kirlettiler. Evine, bürosuna ve aracına dönük dört kez saldırı düzenlendiğini, her defasında polise şikayette bulunduğunu belirten Şeref Yıldız, yapılan saldırıların İsviçre’de yaşayan Türk toplumuna dönük saldırı olduğunu söyledi.

 

blank

Yıldız, “ Mal ve can güvenliğimiz tehdit altında”
Yapılan saldırıların maddi anlamda önemli olmadığını ancak temsil ettiğim makamlar açısından önemli olduğunu belirten İsviçre Türk Toplumu (İTT) ve MÜSİAD isviçre Şube Başkanı Şeref Yıldız, “ Saldırı şahsım üzerinden İsviçre’nin kalkınmasına alın terleri ile büyük katkılar sağlayan 130 bine yakın Türk toplumuna, Türk kökenli iş insanlarına dönük yapılmıştır. İsviçre bu ülkede yaşayan bizlerin can ve mal güvenliğini sağlamak zorundadır.

 

 

 

blank

Bu gün maddi zararlarla telafi edeceğimiz bu saldırıların önü alınmazsa insan hayatına mal olacak saldırılar önlenemez bir hal alabilir. İsviçre hükümetlerinden bu tip saldırılara karşı önlem almasını istiyoruz. Biz yarım asırlık göç tarihi boyunca ülkenin kalkınmasına emek veren, kanunlarına uyan ve uyum gösterenler olarak bu saldırıların bir an önce durdurulmasını, faillerin yakalanarak adalet önünde hesap vermelerini bekliyoruz” dedi.

 

blank