Haydi sen de minik Hamza’ya destek ol

Kocaeli’nde yaşayan SMA Tip 1 hastası 21 aylık Hamza bebek, doktorların ifadesine göre kısa süre içinde tedavi olamazsa hayatını kaybedecek. Çok pahalı olan tedavi ailenin gücünü kat ve kat aşıyor. Hayırseverler aileye destek olmak için Türkiye ve Almanya’da açılan yardım kampanyalarına destek çağrıları yapıyor.

 

MUZAFFER ÇETİN

Türkiye’nin Kocaeli şehrinde yaşayan SMA Tip 1 hastası 21 aylık Hamza bebek hayırsever vatandaşlarını yardımlarını bekliyor. Yardımsız nefes alamayan ve yemek yiyemeyen Hamza bebek büyük acılar çekiyor. 2 yaşına gelmeden tedavi olamazsa hayatta kalması çok zorlaşacak olan Hamza bebek için zamana karşı bir yarış yürütülüyor. Dünyanın en pahalı tedavisi olan ve Amerika’ da Zolgensma isimli gen terapisine ihtiyacı bulunan Hamza bebeğin gerekli ilaca kavuşması için 2,1 milyon Euro’ya ihtiyacı var.

ALMANYA DA OMUZ VERDİ
Türkiye 2. lig temsilcisi Kocaelisporun başlatmış olduğu iyilik hareketi, diğer futbol takımlarının da katılımıyla büyüdü. Futbol takımları kendi sayfalarında ve digital medyada eş zamanlı olarak “Hamza’ya nefes olalım, yaşama zaferini hep birlikte kutlayalım!” şeklinde ortak metinler yayınladı. Hamza’nın Almanya yardım kampanyasını yürüten Vildan Emer de, ”Annesi Şeyma ve babası Raif’in en büyük hayali, Hamza ile birlikte aynı masada yemek yiyebilmek. Almanya’da farklı şehirlerde yaşayan gönüllü yardım sever ve duyarlı insanların desteğini bekliyoruz. Destek ve bağış için tüm sosyal medya kanallarında @hamzayasasin bilgilere ulaşabilirsiniz. Paypal, ve diğer ödeme seçenekleri mevcuttur” dedi.

 

HAMZA’DAN MEKTUP VAR
Merhabalar ben Hamza, adımın anlamı : Aslan ve güçlü adam demek . Ailem daha ben doğmadan ne gibi büyük bir hastalıkla savaşacağımı bilmiş demek ki. Adımın hakkını vermeye gayret ediyorum ama her geçen gün işim daha da zorlaşıyor, hani sizin ek gıdaya geçti diye sevinip videolarını çektiğiniz arkadaşlarım var ya, onlar gibi olabilmek için savaşıyorum. Bırakın ek gıda almayı nefes bile alamıyorum, makineler olmadan ben çok büyük bir hastalık ile savaşıyorum: SMA! Adımın bana verdiği güç bu hastalıkla savaşmama yetmiyor, senin ve tüm sevdiklerinin rahatça aldıkları nefesler hatrına, bana da yapacağın küçük bir destek hayatımı kurtarabilir. Sadece makinelerden kurtulmak değil, yaşamak istiyorum çünkü güç geçtikçe makineler de yetersiz kalacak ömrüme. Lütfen birkaç dakikanı ayırıp bana bir yaşam armağan eder misin? @hamzayasasin Detayli bilgi ve destek icin: Vildan Emer Tel: 0173/6505655 E-mail: Vildan.emer@gmail.com