HAMBURG’TA KORKUTAN YANGIN.. BİRİ TÜRK 2 YARALI

blank

 

Erdal Altuntaş
HAMBURG’un Billstedt semtindeki Türk ve Bulgarların çoğunlukta oturduğu bir binnada yangın çıktı. Schiffbeker Weg / Billstedtter Hauptstr’nin kesiştiği köşedeki apartmanda çıkan yangında alevler arasından bir kadın ve bir erkek olmak üzere iki kişi camdan atlayarak kurtulurken, itfaiye merdiven yardımı ile sekiz kişiyi kurtardı. Kurtulanlardan 6 kişi duman zehirlenmesinden olay yerinde ambulasnlarda tedavi edildi.

 

blank

Polis can kaybı olmadığını açıkladı. Saat 16:00’da itfaiye tarafından büyük alarm olarak adlandırılan yangın ihbarıyla birlikte olay yerine çok sayıda itfaiye ekipleri sevk edilirken, polis ve ambulanslar da olay yerine kısa zamanda ulaştı. 80’den fazla itfaiyeci bir tarafdan yangını söndürürken, diğer tarafdan da içerdeki insanları kurtarmaya çalıştılar.

blank

 

Biri Türk olmak üzere iki kişinin yangından etkilenerek yandığı belirtildi. Yananlardan birinin Anrkaralı Coşkun olduğu görgü şahitleri tarafından bildirildi. Birinci katta oturan bazı kişiler camdan atlayarak canını kurtardı. Aşağıda bekleyen insanlar çarşaf açarak camdan atlayanlara ilk yardımı yaptılar.

 

 

blank

Türklerin yoğun yaşadığı semtlerden olan Billstedt’deki yangın çıkan yerde; Patara Restaurant, Orkinus Balıkçı, Ekol Kuyumcu, Aydoğan Kuaöför, Meram Restaurant, Öncü Süpermarket ve Diş Doktoru Nejat Mustafa gibi çok sayıda Türklere ait işyerleri de vardı. Yangının çıkış nedeni henüz bilinmemekle beraber bir bilgi verilmedi.