İNSANLIĞIN NEREDE?

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun “128 milyar dolar nerede?” paylaşımında Bodrum’da sahile cansız bedeni vuran Aylan bebeğin fotoğrafını kullanması tepkilere sebep oldu.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından tepki çeken bir paylaşımda bulundu.

Kaftancıoğlu, Suriye’deki iç savaştan kaçarak Avrupa’ya gitmek isterken bindikleri tekne batan ve 2 Eylül 2015 tarihinde cansız bedeni Bodrum’da sahile vuran Aylan Kurdi bebeğin fotoğrafını kullandı.

Kaftancıoğlu’nun paylaşımının altına gelen yorumlarda Kaftancıoğlu, vicdansızlıkla eleştirildi.

Tepki gösterenler arasında Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın da vardı.

Kaftancıoğlu’nun Tweeti’ne gelen tepkilerden bazıları şöyle:

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül: Masum bir yavrunun cansız bedenini kirli siyasetine alet edebilecek kadar alçalan zihniyete Rabbim fırsat vermesin. Aylan bebeğin ruhu, bu kötülüğü yenecek…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: Bir masum çocuğun cansız bedenini kirli ve seviyesiz siyaset anlayışlarına alet edebilecek kadar vicdanları kararmış. Siyaset bu değil, insanlık hiç değil.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Aylan bebeğin cansız bedenini karanlık siyasetine alet edecek kadar süflileşen bir zihniyetin, ülkemize ve dünyamıza vereceği hiçbir iyilik ve güzellik yoktur. Yapmayın yazıktır, ayıptır, günahtır.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Ali Şahin: İnsanlığın nerede?

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı: “Sizin değerlere saygınız olmadığını biliyorduk da bu kadar çirkinleşebileceğinizi bilmiyorduk. Siyasetiniz de çıkarlarınız da yerin dibine batsın! Söyleyecek söz çok da bu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine susuyorum…”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu: “Siyaset için bu kadar acizliğe değer mi? Bu mudur sizin için bir canın bir çocuğun anlamı? Siyaset sayenizde itibarsızlaştı, iktidar hırsı ile insanlığınızı unuttunuz. Ama bize insan olduğumuzu unutturamayacaksınız. Sadece hemcinsim olduğunuz için utanıyorum.”

AK Parti MKYK üyesi Derya Yanık: “Hiç utanmadan sıkılmadan, her gün “gitsin” diye kampanya yaptıkları Suriyeli Aylan’ı da yalanlarına alet ediyorlar! Pes!”

blank

blank

You cannot copy content of this page