ÇEYREK ASIRLIK LEZZET: ÇİLOĞLU

blank

Sektörün devlerinden Çiloğlu gıda, 25. yılını “daha iyi ve sağlıklı bir yaşam için Çiloğlu” ve “ Çiloğlu olsun afiyet olsun“ diyerek kutladı. Firma başarılı personellerini ödüllendirmeyi de ihmal etmedi.

 

blank

Mustafa Karaman
GÄRTRİNGEN/İSTANBUL- Avrupa ana merkezi Gärtringen’de bulunan ve Avrupa gıda pazarında Türk ürünlerini gururla temsil eden Çiloğlu Grubu 25. Yılını özel bir organizasyonla aile içi kutladı. Çiloğlu olsun afiyet olsun sloganı ile her eve misafir olan Çiloğlu, bu yıl bambaşka bir coşkuyla gerçekleşen 25. yıl kutlama töreni temalı toplantı Çiloğlu Gıda’nın nesilden nesle jenerasyonunun gurur verici görüntüsüyle başladı. Her yıl yaptığı şirket içi organizasyonlarla hem kurumsal motivasyonu arttırmayı hem de vizyon projeksiyonunu personeliyle de değerlendiren Çiloğlu Gıda için bu sene ayrı bir öneme sahip. Şirket bu yıl 25. Yılını kutluyor. Bu vesile ile Avrupa’nın her köşesinde faaliyet gösteren şirket personeli hem geleneksel buluşmasını gerçekleştirdi, hem de 25. Kuruluş yıldönümünü kutladı. Çiloğlu Gıda’nın her toplantısında artık rutin haline gelen genel analist, yenilikler, yeni ürünler ve temel risk ve fırsatların konuşulduğu oturumların ardından performans değerlendirmesinde üstün başarı elde edenleri ödüllendirilmesi yapıldı. Zorlu pandemi döneminde geliştirdiği olağanüstü strateji ve performanstaki başarısı vurgulandı. Adeta bir şenlik havasında geçen Çiloğlu 25. Yıl toplantısında çok özel anlar da yaşandı. Çiloğlu profesyonelleri 25. Yıl pastalarını gururla keserken bu coşkulu dakikalar tarihe geçti. Çiloğlu Gıda’nın 25. Yıl kutlamasında en büyük sürprizlerden biri de Çiloğlu marşı oldu.

blank

BİR ADIM ÖNDE
Çeyrek asra ulaşan ve Avrupa pazarında Türk ürünlerini gururla temsil eden Çiloğlu Gıda’nın uluslararası fuarlarındaki varlığı artık bilinen bir klasik. Sektöründe yaptığı yeniliklerle hep bir adım önde olmayı başarmış olan Çiloğlu Grup, yepyeni bir uygulamayla şirket içi toplantılarını bir kurum içi fuar organizasyonu olarak gerçekleştirdi. Çiloğlu, ürün gruplarının tematik olarak açtığı standlarda yeni ürünlerini grup içi beğeniye sunarken aldığı geri dönüşlerle dünya vitrini olan uluslararası fuarlara da ne kadar hazır olduğunu kanıtladı. Harun Çiloğlu konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Bütün departmanlarımızın bir araya gelmesi, ürün bazlı tarlasından üretimine, lojistiğine, satışa ve son tüketiciye kadar olan süreci istişare ile en doğru seviyeye taşımamıza yardımcı oluyor. Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz Çiloğlu Fuar konseptimize çok değer katmıştır.

blank

HER ANINDA EMEK VAR
Her tuğlası emek, alın teri ve fedakarlıkla üst üste konulmuş 25 senelik bir binanın üzerinde oturmuş geçmişi hatırlıyorum diyen Çiloğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Çiloğlu, “ Ülkesini en çok seven, ona en çok hizmet edendir. Biz hayallerimizde yürüyen büyük bir aileyiz. Tecrübe elbette önemli. Bunun farkındayım. Ancak tecrübe kadar genç kuşaklara önem vermek onların önünü açmak bir şirketin gücüne güç katar. İşte biz bunun bilincindeyiz ve bu yolu izliyoruz. Sürekli hareket, sürekli dinamizm. Bizim kitabımızda durmak yok” dedi. Seçkin ve yaygın bir ağa ulaşan Çiloğlu Grubunda çalışan yüzlerce personel olduğunun altını çizen Şahin Çiloğlu, “Bizimle beraber üreten binlerce emekçi var. Ulaştığımız milyonlarca mutfağın arkasında öylesine köklü bir temel var. Benim çalışanım veya personelim yoktur. Onlar benim ailemin bir ferdi. Abilerim, kardeşlerim, oğullarımı kızlarım, gelinlerim, damatlarım ve torunlarım vardır. Benim kocaman bir ailem var. İstedim ki Çiloğlu ismi insanları hep mutlu etsin. Damaklarda hoş bir tat bıraksın. Yüzleri gülümsetsin. Kolay olmadı elbette. Emek, alın teri ve zorluklar. Bunlara karşı yılmadan ve usanmadan çabalamak. Ama bir sure sonra çok daha büyük bir aileye sahip olmanın iç huzuru paha biçilmez bir kıymettir. Bu hayalden çeyrek asır sonra bunu başarmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Bu yüzden iyi ki bu hayali kurmuşum. İyi ki bu yola koyulmuşum. Çiloğlu sektöre adımını atmasından itibaren kısa, orta ve uzun vadeli tüm planlara ve stratejiye sahiptir. Dolayısıyla yakaladığımız başarıyı tesadüflerle izah etmek doğru olmayacaktır” dedi.

blank

BAŞARILI HİZMET
25 yıl önce hangi hayallerle kurulduğumuzun geçen süre zarfında verilen emeklerin, akıtılan terlerin her damlasının kıymetini bildiklerini söyleyen Avrupa Genel Direktörü Harun Çiloğlu, “Çiloğlu bayrağını daha yukarı çekebilmek için aynı heyecan ve aynı azimle yolumuza devam ediyoruz. Kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Güçlü bir geçmişimiz. Umut dolu geleceğimiz var. Çünkü Çiloğluyuz biz” dedi. Köklü ve sağlam bir şirketin temel direği tecrübe olduğunu söyleyen Harun Çiloğlu, “Paranız olabilir. Ekibiniz ve tesisiniz de bunu tecrübe ile birleştiremezseniz güçlü bir şirkete sahip olamazsınız. Çiloğlu’nun en büyük gücü kurumsal yapısıdır. İş hayatımızdaki tecrübemiz en büyük sermayemizdir. Sektördeki yeniliklere açık ülkesini ve işini seven tüm kadrosuyla Çiloğlu olarak başarıyla” hizmet vermekte olduklarının altını çizdi. Ekip ruhu çok önemsediğimiz bir kavram olduğunu vurgulayan Harun Çiloğlu, “Öyle hayallerimiz var ki, bizim anlayışımıza göre ulaşılmaz diye bir nokta yoktur. Akılcı süreçler sonucunda ne hayal ettiysek ulaştık ve ulaşıyoruz. Hep daha kalitelisini, daha güzelini ve daha başarılı olanını tutturabilmek için sürekli koşuyoruz. En tepeden başlasak tüm personelimize bu ruha sahip olmaya özen gösteriyoruz. Deneyimli bir kadro, müthiş bir ekip ruhu ve deneyimli bir lider Çiloğlu bu saydığım unsurlara sahip bir gıda devidir. Lojistik, güven, güçlü yönetim ile güçlü, tecrübeli ve profesyonel ekibin adıdır Çiloğlu. Yenilikçi ve kalitenin adresidir Çiloğlu. Teknolojinin üst seviyeye geldiği bir markadır Çiloğlu. Doğal ve mükemmel lezzet gurme tadında gıda maddeleri ile” Avrupa’da aranan markanın Çiloğlu olduğunu belirtti.

ÇALIŞANLARIN DİLİNDEN
Satış Sorumluları ve şirket çalışanlarının 25. yıl dolayısıyla yaptıkları görüşleri ise şöyle oldu: “ Hep bir adım öndeyiz. Çünkü Çiloğluyuz biz. Hiç durmayız hep koşarız. Çünkü Çiloğluyuz biz. Gıda işiniz biz biliriz Çünkü Çiloğluyuz biz. Güvenin en önemli markasıyız. Çünkü Çiloğluyuz biz. Ağızları tatlandırır, sofraları şenlendiririz. Çünkü Çiloğluyuz biz. Üretimle büyür memnuniyetle seviliriz. Çünkü Çiloğluyuz biz. Gurur duyacağımız bir geçmiş, umutla dolu bir geleceğimiz var. Çünkü Çiloğluyuz biz. 7’den 70’e herkes tarafından seviliriz. Çünkü Çiloğluyuz biz. Başarı diğer ismimiz. Çünkü Çiloğluyuz biz” dediler.