ABD vize başvurularını askıya aldı

ABD’den Türkiye ile ilgili son dakika kararı. ABD Büyükelçiliği, Türkiye’den yapılacak olan vize başvurulanırının süresiz askıya alındığını duyurdu. Elçilikten yapılan açıklamada “Türkiye’den başvurular süresiz durduruldu. Son gelişmelerden dolayı askıya alınmıştır” ifadeleri kullanıldı.

ABD’den Türkiye ile ilgili son dakika kararı! ABD, Türkiye’den yapılacak vize başvurularının süresiz iptal edildiğini duyurdu. ABD’nin Ankara Büyükelçiliği, büyükelçilik ve konsolosluklara giden ziyaretçi sayısını en aza indirgemek amacıyla Türkiye’deki tüm ABD diplomatik misyonlarındaki göçmen olmayan vize hizmetlerini askıya aldığını açıkladı.

ABD’nin Ankara Büyükelçiliğince yapılan yazılı açıklamada, “Son zamanlarda yaşanan olaylar, ABD hükümetini, Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin ABD misyonunun tesisleri ve personelinin güvenliğine ilişkin taahhütlerini yeniden değerlendirmek zorunda bırakmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, söz konusu değerlendirme sürecinde büyükelçilik ve konsolosluklara gelen ziyaretçi sayısını en aza indirgemek amacıyla şimdiden geçerli olmak üzere, Türkiye’deki tüm ABD diplomatik misyonlarındaki göçmen olmayan vize hizmetlerinin askıya alındığı kaydedildi.