ABD’nin taziyesini kabul etmiyoruz

Dün Taksim’de gerçekleşen hain terör saldırısı sebebiyle 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 81 kişi ise hayatını kaybetmişti. Saldırganın yakanlandığı haberi bir nebze de olsa yğreklere su serperken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir kez daha patlamanın yaşandığı İstiklal Caddesi’ne geldi. Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Soylu yaptığı açıklamada, ABD Büyükelçiliği’nin taziyesini kabul etmediklerini söyleyerek sert tepki gösterdi.

“YAKALANMASAYDI YUNANİSTAN’A KAÇIRACAKLARDI”

Biz kimsenin düşmanı değiliz, kimseye kalleşlik yapıyoruz. Kalleşliklere tahammül edecek gücümüzün kalmadığını ifade etmek istiyorum.

Operasyonlar devam ediyor. Yakalanmasalardı bugün Yunanistan’a kaçıracaklardı.

“TERÖR ÖRGÜTÜNÜN TALİMATI ÖLDÜRÜLMESİNE YÖNELİKTİ”

Bil bilgi daha vereyim. Olay sonrası yapılan bir teknik dinlemede çok açık bir şekilde terör örgütünün talimatı teröristin öldürülmesine yönelikti. Ya kattan atın ya kanala atın talimatı var net bir şekilde. Ve bu konuda teröristi öldürüp tüm networkü çözmemizi engelleyecek bir plan açıklandığı apaçık ortada…

“ALDIĞIMIZ MESAJA ÇOK GÜÇLÜ BİR MESAJ VERECEĞİZ”

PYD’yi orada kim besliyorsa fail odur. Piyonları çok fazla tartışmanın bir anlamı yoktur. Bu aldığımız mesaja çok güçlü bir mesaj vereceğiz, hem de çok güçlü bir mesaj.

Bil bilgi daha vereyim. Olay sonrası yapılan teknik dinlemede açık bir şekilde terör örgütünün talimatı teröristin öldürülmesine yönelikti. Kanal atın talimatı var net bir şekilde. İstanbul’a 6 yıldır böyle bir terör olayı görmedik. Sadece bu yıl 200 terör olayı engelledik.

“BUNLARA BOYUN EĞMEMELİYİZ”

Elbette biz burada millet olarak birlik içinde güçlü olmalıyız, bunlara boyun eğmemeliyiz. Son 2 saldırının da hem Mersin hem de bunun birinin Münbiç’te ve birinin de talimatının Kobani’den geldiği çok açık net ortadadır.

“KÜÇÜKÇEKMECE’DE YAKALANDI”

İstanbul Emniyet Müdürlüğü biraz sonra bir basın bildirisi geçecektir. Küçükçekmece’de yakalandı. Patlattıktan sonra Esenler’e gitti, araçla Küçükçekmece’ye gitti. Onu götüren şahsı yakalayıp onu sorgulayınca bir sokakta olduğunu öğrendik. O sokağa yapılan operasyonda kıskıvrak bu evde ele geçirilmiş oldu.

“ÖLDÜR’ TALİMATI VEREN KİŞİYİ DE YAKALADIK”

Bu olayı tertipleyen, terör örgütü belki üzülecek ama onu öldür talimatı verdiği kişiyi de yakaladık. Operasyonlar devam ediyor.

6 ÖLÜ, 81 YARALI

Türkiye İstiklal Caddesi’nde yaşanan patlamaya kilitlendi. Olayla ilgili başlatılan çalışmalar devam ediyor. Yaşanan terör saldırısının acısı hala tazeliğini koruyor.

Hain saldırıda yaşanan patlamada 6 kişi hayatını kaybetmiş, 81 kişi ise yaralanmıştı. Hain saldırının ardından geniş çaplı inceleme başlatan polis ekipleri, teröristi yakalamak için operasyon düzenledi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri, patlamanın hemen ardından başlatılan çalışmalar sırasında, güvenlik kameralarınca kaydedilen görüntüler üzerinden şüphelinin eşkalini tespit etti. 1200 kamera görüntüsünü inceleyen emniyet güçleri, 21 adrese operasyon yaparak 46 şüpheliyi gözaltına aldı.