AfD ile Cem Özdemir birbirine düştü

Almanya’da ortalık karıştı. Cem Özdemir, AfD milletvekillerini ırkçılıkla suçladığı gerekçesiyle şikayet edildi.

Almanya’da seçimden sonra Cem Özdemir’in yüzü yine gülmedi. Koalisyon görüşmelerinde Yeşiller Partisi’nden Dışişleri Bakanı olması beklenen ancak Merkel tarafından diretk olarak üstü çizilen Cem Özdemir’e bir darbe de AfD partisinden geldi.

Almanya’da ırkçı Almanya için Alternatif (AfD) partisi, AfD’li milletvekillerini ırkçılıkla suçlayan Yeşiller Partili politikacı Cem Özdemir hakkında resmi şikayet başvurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

İHTİYARLAR HEYETİNE GİDİYOR

AfD Cem Özdemir’in Alman Federal Meclisi’nde yaptığı konuşmasını “resmi olarak Meclis İhtiyarlar Heyeti’ne taşıyacaklarını” kaydederken, şikayette bulunacaklarını belirttiler.

CEM ÖZDEMİR’DEN AFD’YE CEVAP

Özdemir AfD’nin suçlamalarına karşı “hızlandırılmış biçimde ve herkesin açıkça görebileceği şekilde” radikalleştiğini söyledi. Ayrca, “Konuşmasının ardından toplumun her kesiminden gelen destek” için ise minnettar olduğunu ve bu durumun kendisini çok mutlu ettiğini vurguladı.

Türk düşmanı AfD ve Cem Özedmir’in karşılıklı atışması, Türk düşmanları birbirini yiyor yorumlarını da beraberinde getirdi.

  1. AfD ile Cem Özdemir birbirine düştü için yorumda bulun

    AfD ile Cem Özdemir birbirine düştü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak AfD ile Cem Özdemir birbirine düştü için ilk yorumu yapabilirsin.