AfD ile Cem Özdemir birbirine düştü

Almanya’da seçimden sonra Cem Özdemir’in yüzü yine gülmedi. Koalisyon görüşmelerinde Yeşiller Partisi’nden Dışişleri Bakanı olması beklenen ancak Başbakan Angela Merkel tarafından direkt olarak üstü çizilen Cem Özdemir’e biri darbe de AfD partisinden geldi. Almanya’da ırkçı Almanya için Alternatif (AfD) partisi, AfD’li milletvekillerini ırkçılıkla suçlayan Yeşiller Partili politikacı Cem Özdemir hakkında resmi şikayet başvurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

İHTİYARLAR HEYETİNE GİDİYOR
AfD Cem Özdemir’in Alman Federal Meclisi’nde yaptığı konuşmasını “resmi olarak Meclis İhtiyarlar Heyeti’ne taşıyacaklarını” kaydederken, şikayette bulunacaklarını belirttiler.

CEM’DEN AFD’YE CEVAP
Özdemir AfD’nin suçlamalarına karşı “hızlandırılmış biçimde ve herkesin açıkça görebileceği şekilde” radikalleştiğini söyledi. Ayrıca, “Konuşmasının ardından toplumun her kesiminden gelen destek” için ise minnettar olduğunu ve bu durumun kendisini çok mutlu ettiğini vurguladı. Türk düşmanı AfD ve Cem Özdemir’in karşılıklı atışması, Türk düşmanları birbirini yiyor yorumlarını da beraberinde getirdi.

Kaynak: Ensonhaber