AİLE FENERİ ENGELLİLERE IŞIK OLDU

Murat PehlivanOBERHAUSEN- Yeni kurulan Aile Feneri Derneği, çalışma projelerinin startını engelliler için düzenlediği geceyle verdi. Geceye Duisburg, Essen, Müllheim şehirlerinden birçok iş adamı, Sivil Toplum Kurumu Yöneticilerinin yanı sıra, T.C. Düsseldorf Başkonsolosluğu Aile Ataşeliğini temsilen Harun Kandemir katıldı.

Kılıçoğlu: Eski çalışmalarımıza yeni bir çatı oluşturduk
Birçok sosyal çalışmada gönüllü olarak çalışan, Arzu Kılıçoğlu başkanlığında kurulan Aile Feneri Derneği çalışmalarına hızlı başladı. Dernek düzenlediği gece ile Bingöl’de ki Engelli vatandaşlara ulaştırılmak üzere, engelli araçları ve maddi yardım topladı. Başkan Kılıçoğlu, “Avrupalı Türkler olarak Aile Feneri çatısı altında sinerji oluşturduk. Çalışmalarımız bütün yaş gruplarına hitap edecek olmakla birlikte, gençlik daireleri, okulları ile sorunları olanlarla sosyal danışmanlarımız eşliğinde profesyonel olarak ilgileneceğiz” dedi. Eski çalışmalarımıza yeni bir çatı oluşturduk, toplumuzun sosyal alanda her sorunu ile ilgilenip, onlara FENER olacağız ifadelerini kullandı.

Yardımlar Valiliğe teslim edilecek
Başkan Kılıçoğlu ve yönetim kurulu üyesi Halil Zengin, gece ile ilgili yaptıkları açıklamalarda toplanan araç ve gereçlerin tamamlandıktan sonra, maddi yârdım ile birlikte Bingöl Valiliği’ne teslim edileceğini ifade ettiler.

Ressam Ayşe Aral’dan Resim Desteği
Ana sponsorluğunu Azimli Döner’in yaptığı ve Genel Müdür Erol Yıldız’ın da katıldığı gecede Ressam Ayşe Aral’ın yaptığı birbirinden güzel tablolar ise destek amaçlı Denizbank Duisburg sorumlusu Sadık Sabuncu, iş adamları Adnan Derviş ve Sacettin Gündoğdu tarafından alındı.

Sanatçılar Geçidi Vardı
Engelli sanatçılar, Aykut Korkut ve Sibel Şanlı, türküleri ve şarkıları ile büyük ilgi odakları olurlarken, Gece de Ahmet Baydaroğlu, Fahrettin Güneş, Avni Polat, Yeliz Bayrak, Yılmaz Çelik, Ünal Çalık, Hürşehit Özmeral gibi sanatçılar sahne alırlarken, Munzur Davul Zurna, POYAD Folklor Ekibi ‘de geceye renk kattılar. Gecede ayrıca kura çekimi ile bir sonraki yardım edilecek şehir olarak Şanlıurfa seçildi.