AK Parti Stuttgart seçim startını verdi

AK Parti Württemberg Bölgesi SKM Başkanı Mehmet Sağanak, seçim süresince çalışmaları yürütecek olan SKM’de hareketli günlerin startını verdi ve yapılacak icraatlar hakkında teferruatlı bilgiler verdi.

MUSTAFA KARAMAN
STUTTGART- Stuttgart Başkonsolosluğunun Stuttgart-Zuffenhausen semtinde satın alınan binasının bulunduğu Lorenzstr. 11 numarada yapılacak olan Türkiye’de 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. dönem Milletvekilli genel seçimleri süresince seçime hazırlık çalışmalarını yürütecek olan AK Parti Württemberg Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM), bir tanıtım toplantısıyla çalışmalarına Stuttgart’ta start verdi. Geniş katılımın olduğu toplantıda çalışma programı, seçim hazırlıkları, görev dağılımı, sandık görevlilerinin koordinasyonu, oy kullanma işlemi sorunları ve SKM’nin yürütme kurulu tanıtıldı. Toplantıya başta ev sahibi AK Parti Württemberg Bölgesi Stuttgart Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Mehmet Sağanak, UETD Württemberg Bölge Başkanı Cahit Öner, UETD Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Nurettin Sancak, AK Parti Karlsruhe Bölge SKM Başkanı Levent Polat’ın yanısıra Almanya Türk Federasyonu (ATF) Baden-Württemberg 1. Bölge Başkan Yardımcısı Salih Şahin de katıldı.

SKM ÜYELERİNİ SELAMLADILAR
SKM Stuttgart bölgesi istişare ve tanıtım toplantısı Mustafa Görsev’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam eden toplantıda şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. UETD Württemberg Bölge Başkanı Cahit Öner’ın geçen seçimlerde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti ve “Bizler, bir gelecek Türkiye’si hayal eden ve bu yola baş koyanların destekçisiyiz. Biz davaya inanıyoruz. Şahıslar ve isimler gelip geçicidir” dedi. Daha sonra misafir olarak katılan ve söz verilen Almanya Türk Federasyonu (ATF) Baden-Württemberg 1. Bölge Başkan Yardımcısı Salih Şahin ise Devlet Bahçeli’nin verdiği talimat doğrultusunda hareket ettiklerini belirtti. Tüm SKM üyelerine seçim sürecinde kolaylıklar dileyen Şahin, “Farklı siyasi kulvarlarda yer alsakta amacımız bir. Bu amaç ve gaye üzerinde samimi bir şekilde çalışacağız. İnşallah amacımıza ulaşacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

SKM STUTTGART TANITILDI
Daha sonra kürsüye gelen AK Parti Württemberg Bölgesi Stuttgart Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Mehmet Sağanak, konuşmasına geçen dönem Referandum sürecinde görev alan, emeği geçen gecesini gündüzüne katan tüm SKM üyeleri, sandık görevlilerine, müşahitlere ve arka plandan yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkürlerini iletmesiyle başladı. SKM Stuttgart bölgesinde görev yapacak yönetim ve şube başkanlarını tek tek tanıtan ve seçim çalışmaları ile ilgili bilgi veren Sağanak, AK Parti Stuttgart kurumsal kimliğini tam anlamıyla tamamlamış durumda olduğunu vurguladı ve tüm hızıyla yapılan çalışmalar sonucunda her bir birimle seçime hazır olduklarını söyledi.

İYİ ÇALIŞMALAR OLACAK
Referandumda en yüksek katılımın Stuttgart’ta olduğuna dikkat çeken SKM Başkanı Sağanak, 5. Seçimleri olduğunu kayıt etti. Referandumda alınan sonuçları da değerlendirerek daha iyi ve emin adımlarla ilerlediklerini birlikte büyük Türkiye sevdasını gerçekleştirmek için kolları sıvadıklarını belirten Sağanak, “Şu anda bu zamana kadar olmayan bir enerjiyle dolu bir SKM var. Bütün arkadaşlarımız canla başla her şeyin en iyisini yapacağına inancımız sonsuz. Onlar yüreklerinde koordinasyonu ve çalışma şevkini barındıran arkadaşlarımızdır” ifadelerine yer verdi. Ayrıca herkesi kucaklayıcı bir seçim çalışması yürüteceklerinin altını çizen AK Parti Württemberg Bölgesi SKM Başkanı Mehmet Sağanak, SKM birimleri olarak seçim çalışmaları sürecinde halkla iç içe olacaklarını ve vatandaşların gören gözü, işiten kulağı, söyleyen dili olmak için mücadele vereceklerini vurguladı ve tüm katılanların hepsine teşekkürlerini iletti.

İŞTE AK PARTİ STUTTGART SKM’DEKİ İSİMLER
AK Parti Stuttgart Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Württemberg Bölgesinde görev alacakların görevleri ve isimleri şöyle Başkan Mehmet Sağanak, Başkan Yardımcı İsmet Talak, Teşkilatlanma ve SKM Koordinatörü Tuğrul Selmanoğlu, Sekretarya ve Bilgi İşlem Ali Ekmekcioglu, Hukuk ve Eğitim Hizmetleri Muammer Varol, İdari ve Mali İşler Dursun Gökçe, Tanıtım ve Medya Erol Şimşek, Seçmen Ulaştırma Mustafa Demirtaş, Kadın Kolları Meral Kılıç, Gençlik Kolları Burak Şahin ve Program Koordinatörü Gürcan Yılmaz yer alırken şubelerde başkanlık görevi yürütecek olanlar ise Stuttgart Süleyman Sandal, Heilbronn Mehmet Gündüz, Fellbach Hakkı Dursun, Tübingen Erdoğan Gökdağ, Balingen Hacet Taylan, Ludwigsburg Enver Ersöz, Esslingen Osman Akbulut, Göppingen Ali Keskin, Nürtingen Barbaros Ada, Sindelfingen Recep Bahadır, Crailsheim Fatih Değirmenci, Ulm Öznur Mağden ve Friedrichshafen Gazi Sorhun’dan oluştu.