AK Parti yurt dışı seçim startını verdi

Murat Ali Blach
Yurtdışı seçim takviminin belli olması ile birlikte siyasi partiler bir bir yurtdışındaki seçim startlarını vermeye başladılar. AkKT Parti Yurt dışı seçim startını Avrupa’nın merkezinden, Belçika’dan verdi. Belçika’nın Anvers şehrinde Ak Parti YSKM 2023 Seçim Kampanyası Başlangıç Çalıştay’ı başlığı altında yaptıkları program ile seçim startını veren AK Parti’nin Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi Genel Başkanı, Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak oldu. Genel Başkan vekilliğine Bülent Bilgi getirildi.

 

 

 

Anvers’te düzenlenen programa Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi (YSKM) Genel Başkanı M. Fatih Toprak, Genel Başkan Vekili Bülent Bilgi, YSKM Birim Başkanları ve dünya genelinde oluşturulan seçim koordinasyon merkezlerinin başkanları ve üyeleri katıldı. Katılımlar Avrupa’nın dört bir yanından olurken, uzak olan bölgelerin başkanları online bağlantı ile toplantıya eşlik ettiler. Toplantı Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile açıldı. Sonrasında başta 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü olması vesilesi ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. Saygı duruşunun akabinde Türk ve Belçika Milli Marşları okundu.


Programın açılış konuşmasını YSKM Genel Başkanı M. Fatih Toprak yaptı. Toprak konuşmasında Ak Parti’nin yurt dışında yaşayan vatandaşlarına verdiği önemi vurgulayarak, Ak Parti’nin kuruluşundan bugüne kadar yurt dışında yaşayan vatandaşlar için yaptıkları çalışmaları anlattı. M. Fatih Toprak’tan sonra YSKM Genel Başkan Vekili Bülent Bilgi konuşma yaptı. Ayrıca toplantıya misafir olarak katılan bir dönem UETD Genel Başkanlığı görevinde bulunmuş Süleyman Çelik, mevcut UID Genel Başkanı Köksal Kuş kürsüye davet edilerek selamlama konuşmalarını yaptılar. AK Parti  Yurt Dışı Seçim Koordinasyon Merkezi Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Tuğrul Selmanoğlu çalışmalar hakkında katılımcıları bilgilendirdi.