AKDAĞ: AVRUPALI TÜRKLERİN YANINDAYIZ

blank

blank

 

İlhan Baba-Serdar Türen
NÜRNBERG- Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Kuzey Bavyera Başkanlığı tarafından davet edilen Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ ve eşi Fatma Şeyma Akdağ Nürnberg ve çevresinde yaşayan Türk vatandaşları ile bir araya geldi. Akdağ yaptığı konuşmada, “Türkiye koalisyonla yönetilemez. Bir ortaklı şirketlerinde bir Ceosu var. Ceo her Allah’ın günü yönetim kurulunu topluyor. Altılı masanın derdi Türkiye yönetmekten çok Recep Tayyip Erdogan gitsin de gerisi önemli değil diye hareket ediyor. Altılı masa Türkiye’yi yönetemez. Bir daha parlamenter sisteme döneceğiz demek, geri gitmek ve irticayı canlandırmaktadır” dedi. Nürnberg Lades Vatering Restorandaki kahvaltılı toplantıda, Nürnberg Başkonsolosu Serdar Deniz, Din Hizmetleri Ataşesi Fuat Gökçebay, UID Kuzey Bavyera Bölge Başkanı Yılmaz Deliduman, UID Bölge Teşkilatlanmadan sorumlu Başkan Orhan Orhan,UID Nürnberg Şube Başkanı Salim Elcivan, DİTİB Kuzey Bavyera Eyalet Birliği Başkan Yardımcısı Cemil Kimyacıoğlu, DİTİB Eyüp Sultan Merkez Cami Başkanı Hasan Arslan, DİTİB Nürnberg Eyüp Sultan Cemi Kadın Kolları Başkanları, UID gençlik kolları Başkanları, Bavyera Türk Alman Tabipler Birliği Başkanı Dr. İsmail Baloğlu, THY Nürnberg Müdürü Abdullah Ömer Çelik, Nürnberg çevresindeki Camii Dernek Başkanları ile birlikte 250’ye vatandaş hazır bulundu.

SORUNLAR ANLATILDI
UID Kuzey Bavyera Sinevizyon tanıtım gösteriminden sonra söz alan UID Kuzey Bavyera Başkanı Yılmaz Deliduman şunları söyledi: Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızın Askerlik için ödenen ve Pasaport uzatma işlemlerinden alınan paranın azaltılmasını, Türkiye’den emekli olan bir vatandaşımızın burada çalışabilmesini, Sınırlardaki Gümrüklerinden bekletilmelerin sona erdirilmesini bekliyoruz. Mavi kart sahipleri e Türk vatandaşlarımızın sahip olduğu haklardan yararlanmasını görmek istiyoruz. Bu sorunlarımızı daha önce Almanya’ya gelmiş olup bizlerle görüşen milletvekillerimize, bakanlarımıza liste olarak verdik. Size de bu sorunlarımızı aktarıyoruz. Amacımız burada yaşayan vatandaşlarımıza sahip çıkılmasıdır. Sorunlarımızın çözülmesini bekliyoruz. Almanya’da yalana ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için çaba sarf eden bizler, Türkiye’ye gittiğimizde dışlanmak veya hakaret görmek istemiyoruz. Yabancı plakalı araçları gören bazı vatandaşlarımız tarafından hakarete uğramaktayız. Bizlerde oy veren vatandaşlarınız olarak, Türkiye’deki 600 milletvekilinden en az 10 milletvekilinin yurtdışından olmasını talep ediyoruz. Bunların çözülmesi en büyük arzumuzdur. Sosyal medyada, Almanya’daki vatandaşlarımıza yönelik densiz açıklama ve yorum yapanlara gereken caydırıcı ceza verilmelidir.“ dedi. Nürnberg’de üç gündür eşi Fatma Şeyma Akdağ ile birlikte toplantılara katılan, camii ziyaretlerinde bulunan sağlık eski bakanı Recep Akdağ şunları söyledi: Sosyal medyanın çirkinliği her geçen gün çoğalmakta. Türkiye’de çok sayıda parti başkanları başta olmak üzere bazı vatandaşlarımız yalan yanlış açıklama ve yorumlarla yeri geldiği zaman demokrat geçinenler, yeri geldiği zaman özgürlükçü geçinirler. Bunları ne demokrasiye nede özgür bir biçimde bir lideri destekleye teamülleri var. Bunlar hasımsız kişilerdir. Bizler terbiyesizliği yapanlara seçimlerde öyle bir ders verelim ki hadlerini iyi bilsinler. Sosyal medyada kimler nasıl ve ne şekilde hareket ederse etsin bizler yolumuza devam edelim. Kervan yürür diye bir söz var bunu söylemek istemiyorum dedi. Almanya’nın eğitimin iyi olduğunu biliyoruz. Almanya’daki bizim gençlerimiz, gelenek ve göreneklerimizi unutmadan yetişmeleri ve dikkat çekici iyi mesleklerde görev almaları beni mutlu etti. Gençlerimizle geleceğe büyük umutlarla bakabildiklerini belirten Akdağ, ülkemizin geleceğinin en iyi şekilde devamı için siz gençlerimize büyük görevler düşmektedir.

TÜKİYE 100 YILINA HAZIR ÜLKEDİR
Bizler Almanya’daki evsiz ve sokaklardaki ihtiyaç sahiplerine bile yardım edenleriz. Medeniyetimizin özelliği bu. Türkiye’ye gelen Suriyeli kardeşlerimiz için ileri geri konuşanlar var. Türkiye’nin içinde ve dışında muhtaç olanlara sahip çıkma meselesi bizim hayatımızın bereketini artırıyor. Bu arada 15 Temmuzda hayatını kaybeden UID Kuzey Bavyera kurucusu Serhat Önder kardeşimizi anıyoruz. Mekanı cennet olsun diyerek fatiha okuyan Akdag, Almanya ile Türkiye’yi ayıran özelliklerden biri Almanya’nın alt yapısını çok öncelerde tamamlanmış olmasıdır. Bizde 20 sene içerisinde yapılan atılımlar ve yatırımlar Türkiye’nin 100 yıla hazır olduğunu göstermektedir. Yapılan yollarımız, Havaalanlarımız, savunma sanayimizin güçlülüğü 100 yıla hazır olduğumuzun göstergesidir dedi. Şimdi Almanya ile Türkiye’deki yolları karşılaştırırsanız göreceksiniz ki farkımız her geçen gün azalmaktadır. Denizin ortasına havaalanı kuran ülkelerden biri olduğumuz görülmektedir.

CUMHURBAŞKANIMIZA DİKTATÖR DİYENLER UTANSIN
Birileri kalkmış Cumhurbaşkanımıza diktatör diyor. Hangi diktatör seçimle geliyor. Dirayetli bir lider olan Cumhurbaşkanımız oy çoğunluğunu almış bir liderdir. Halk oyu ile gelmiş lidere nasıl diktatör olur cevabını siz söyleyin. Altılı masa bir öğrenmiş, seçim yaklaştık siz gideceksiniz. Biz gidersek siz nereye gideceksiniz. Seçim sonrası görülecek kimin nereye gittiğini. Güçlendirilmiş parlamenter sistemini bile açıklamayanların tek amacı Tayyip Erdoğan gitsin de gerisi ne olur bilemiyorlar. Şu anda gelişmekte olan Türkiye 1960-2000 arasında Demirel ve Özal hükümeti hariç 15 koalisyon hükümetiyle yönetilmiş fakat yönetimler 3-4 ayda sona erdiği zamanlar olmuş. Genç nüfusa sahip olan ve gelişmekte olan Türkiye’de her sene 1,5 milyon gence iş bulmak zorunda.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN, PKK VE FETOYA EN BÜYÜK DARBEYİ İNDİRMİŞTİR.
Ülkemizde PKK,FETO gibi terör örgütlerinin faaliyetlerini benimseyenler, destekleyenler ülkemizin ilerlemesini isterler mi. Terör örgütleriyle işbirliği yapanlar tabi ki Tayyip Erdoğan’ın bir an önce gitmesini isterler. Bizim için Türk-Kürt ayrımı yoktur ve Ülkemizde yaşayan herkes vatandaşımızdır dedi.

 

 

blank