ALLİANZ SİGORTA TAM KASKO ANADOLU YAKASINDA GEÇERLİ

blank

blank

 

 

Almanya’nın Wuppertal kentinde Sigorta acentası olarak uzun yıllardır hizmet veren Bahadır Sungur Çelik, özel araçları ile Türkiyeye tatile gidecek olan vatandaşlarımızı uyararak araba sigortalarına dikkat edilmesini söyledi.

Avrupa’da ki sigorta şirketlerinin birçoğunun tam Kaso sigortası sadece Trakya bölgesinde geçerli olduğunu ifade eden Çelik “ vatandaşlarımız bu konuda kendilerinden emin şekilde yıllardır yola çıkıyorlar. Sözleşmede yazan Türkiye kısmı, sadece ülkenin Avrupa yakası için geçerli,bu da Trakya bölgesi demek oluyor. Daha önceki yıllarda çalıştığım farklı sigorta şirketlerinde bu sorunları birebir yaşadım. Müşterilerimizin maddi hasarlı trafik kazalarında talep ettikleri haklarını alamadılar. Mahkeme yolu ile de bir sonuç elde edemediler. Çünkü imzalanan sözleşmede açık ve net bunlar belirtiliyor. Bizim uyarılarımızı da dikkate almadılar ve bu şekilde yola çıktılar. Allianz Sigorta olarak bizler bu konuda daha kapsamlı çalışıyoruz ve tüm Türkiye ülke sınırlarını kapsayan hasar karşılama sistemimiz var. Tam kasko sigortanız Allianz üzerinde yapıldıysa, Türkiye’de ki maddi hasarlı trafik kazalarında mağdur olmayacaksınız. Mecburi araç sigortanız sadece karşı tarafın zararını karşılar, sizin değil. “dedi.

KASKO SİGORTANIZI İYİ OKUYUN

Bu yaz döneminde geçmiş yıllara oranla daha az Avrupa’lı Türk vatndaşının Türkiye’ye gideceğini söyleyen uzman sigortacı Çelik “ malum Korona salgınından dolayı vatandaşlarımızın birçoğu tatillerini iptal ettiler veya tatil için gereken şartları oluşturamadılar. Yine de bizlere gelen bilgiler doğrultusunda Avrupanın çeşitli ülkelerinden özel araçları ile Türkiye tatili planlayan insanlarımız azımsanmayacak kadar fazla. Bizlerin uyarısı bu yönde, her sigorta şirketinin tam Kasko sigortası sizi yanıltmasın. Sözleşmede ki maddeleri iyi okuyun. Allianz olarak bizler tüm Türkiye’de tam Kasko hizmeti veriyoruz.” dedi.

 

 

blank