ALMAN ÇİFTTEN ANLAMLI DESTEK

TÜRK DERNEĞİNE JEST YAPTILAR

Alman çiftten kanserli
çocuklara anlamlı destek

Evlilik yıldönümü eğlencelerinde toplandıkları paraları Umut Yolu Derneği’ne bağışlayan Maas çifti, Başkan Aynur Çelikdöven tarafından onurlandırıldı

Murat Pehlivan – OBERHAUSEN
Bu sene 42. evlilik yıldönümlerini kutlayan Alman Monika-Leo Maas çifti, arkadaşlarından gelen nakdi hediye olan bin 250 avroluk tutarı Oberhausen şehrinde kanserli çocuklar ve aileleri yararına faaliyetlerini süründüren Umut Yolu Derneği’ne bağışladı. Gazetemize konuşan Leo Maas, kendisine ait gaz şirketinde mimar olarak çalıştığını ve evlilik yıldönümü eğlencelerinde biriken bin 250 avroluk tutarı eşi Monika ile birlikte bağışlama kararı aldığını söyledi. Maas, bağış için Umut Yolu Derneği’ni kızlarının internetten araştırarak bulduğunu belirtti. Maas çifti, herkesin hayır işlemek için az ya da çok imkanı olduğunu kaydetti.

UMUT YOLU’NDAN TEŞEKKÜR

Bu tür yardımlar ile daha çok hastaya ve daha fazla yardıma koşabileceklerini söyleyen Umut Yolu Derneği Başkanı Aynur Çelikdöven’in mutluluğu gözlerinden okundu. Çelikdöven, özellikle Almanların derneklerine olan güveni ve yardımlarının kendilerinin ne denli doğru işler yaptığının göstergesi olduğunu ifade etti. Çocukları sevindirmenin, onlara yardım edebilmenin, hastalık evrelerinde yanlarında olmanın, her iki haftada gittikleri Essen Üniversitesi’ndeki çocukları mutlu edip, hastalıklarından psikolojik olarak uzaklaştırmanın verdiği hazın hiçbir şeye değişemeyeceğini vurguladı. Bağış yapan Maas çiftine dernek bürosunda yapılan sohbetten sonra Umut Yolu Derneği adına çiçek buketi ve plaket takdim eden Başkan Aynur Çelikdöven, çifte teşekkürlerini iletti.