Alman turistlerin 1 numarası Türkiye

Almanya’nın turizm şirketi TUI tarafından yapılan araştırmada, vatandaşlarının en çok tercih ettiği ülkenin Türkiye olduğu ortaya çıktı.

 

Alman turistlerin en fazla tercih ettiği ülkenin Türkiye olması üzerine,  Mayıs ve Ekim ayları arasında sadece Antalya’ya yapılacak seferlerde yolcu kapasitesini 100 bin kişi daha artıracağı da belirtildi. Şirketin de buna göre hazırlanarak Mayıs ve Ekim ayları arasında sadece Antalya’ya yapılacak seferlerde yolcu kapasitesini 100 bin kişi daha artıracağı ifade edilen açıklamada, Hamburg, Hannover, Frankfurt, Leipzig, Düsseldorf, Köln, Nürnberg, Münih ve Stuttgart kentlerinden Türkiye’ye daha fazla sefer düzenleneceği kaydedildi. 2016’nın verilerine göre, 2017’de yüzde 70 artış yaşandı. TUI Almanya Turistik Müdürü Stefan Baumert yaptığı açıklamada, Almanların gezme arzusunun çok fazla olduğunu ifade ederek, “Gezmek ve başka ülkeleri tanımak istiyorlar. Bu yaz döneminde de bunu göreceğiz. 2018 yaz dönemi rezervasyonları daha şimdiden çok iyi gidiyor.” şeklinde konuştu.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

  1. Alman turistlerin 1 numarası Türkiye için yorumda bulun

    Alman turistlerin 1 numarası Türkiye için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Alman turistlerin 1 numarası Türkiye için ilk yorumu yapabilirsin.