Almanya’da Trabzonspor çılgınlığı devam ediyor

blank

blank

 

Haber Merkezi HAMBURG
Trabzonspor’un 38 yıl aradan sonra şampiyonluğunu ligin bitimine 3 hafta kala ilan etmesi, Trabzonspor taraftalarını çok mutlu etti. Şampiyonluk sevincini işyelerine, evlere ve sokaklara Trabzon bayrakları asarak kutlayan taraftarların şampiyonluk sevinci çılgınlığa dönüşüyor.
Almanya’nın 2. büyük Ford Bayisi olan Hugo Pfohe firmasında Satış Temsilcisi olarak çalışan Trabzonlu Abdullah Akgün, Ford bayileri arasında prestijli bir yapıya sahip “FordStore” Bayisinin üzerine çıkarak “Şampiyon Trabzonspor” yazılı bayrak astı. 103 yıllık Ford Bayisi olan şirketin sahibinden izin alarak bayrağı takan 37 yaşındaki Abdullah Akgün “Trabzonspor bizim herşeyimiz. Doğduğum günden beri ilk kez şampiyonluk sevincini tattım. Yılardır bu anı bekledim ve sonunda mutlu sona ulaştık. Patronumdan da izin alarak firmamızın çatısından Trabzospor bayrağını dalgalandırdığım için çok mutluyum” dedi.

 

blank

Hamburg’da market işleten Trabzonlu Kenan Kaya ise 10 m uzunluğunda ve 6 m. genişiliğindeki dev Trabzonspor bayrağını kendisine ait olan 5 katlı binaya astı. Türklerin yoğun yaşadığı Wilhelmsburg semtinde Kaya Market’in sahibi olan Kenan ve eşi Emine Kaya, “Şampiyonluk sevinicimizi bu şekilde yaşadık ve yaşatıyoruz.

 

blank

 

Pazar yerinin tam karşısında olduğu için herkesin rahat gördüğü bir yerde bayrağımız 1 hafta kalacak” dediler. Trabzonlu iki fanatik genç de Hamburg Belediye Sarayı’nın kapalı olduğu sırada demir kapıya tırmanarak Trabzon bayrağı asarken, daha önce de Köln’deki Ren Nehri üzerine Trabzonpspor bayrağı asılmıştı. Almanya’da Trabzonspor çılgınlığı devam ediyor.

 

 

blank