Almanya’da yaşayanlar dikkat

Almanya’da birçok eyalette satılan yumurtalarda Salmonel bakterisi tespit edildi. DE-0351691 numaralı yumurtaları kesinlikle yemeyin! Almanya’da birçok eyalette satışa sunulan kafesteki tavuk yumurtalarında (Bodenhaltung) zehirlenmeye neden olan Salmonel bakterisi (Salmonellen) tespit edildi. Mide bulantısı, kusma ve ishale neden olabileceği düşüncesiyle bu yumurtalar geri toplanırken, satın almış olan vatandaşların yumurtaları tüketmemeleri istendi.

Bu seri numarasına dikkat: DE-0351691
Almanya’da Eifrisch firması tarafından üretilen yumurtalar, satın alınan marketlere iade edilebilir. Yumurtaların seri numarasının 2-DE-0351691 ve son kullanma tarihinin de 19-24 Aralık 2018 olduğu belirtildi.

Satışa sunulan yerler
Yumurtaların Bremen’de ve kısmen Aşağı Saksonya’da Netto’da, Hessen’de Lidl’da ve Kuzey Ren Vestfalya ile Rheinland-Pfalz’da Aldi Nord’da satıldığı kaydedildi. Horst ve Großbeeren bölgesindeki başka marketlerde de satışa sunulan yumurtaların, Saksonya, Saksonya Anhalt ve Brandenburg bölgelerinde ise Rewe’de ve Brandenburg, Mecklenburg-Vorpommern, Saksonya, Saksonya Anhalt ve Thrüngen eyaletlerindeki Kaufland’larda satıldığı ifade edildi.

 

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

error: