Almanya’daki Türk çift, Alman komşularının saldırısı sonucu yaralandı

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Heiligenhaus şehrinde Trabzonlu Aktaş ailesi Alman komşularının havalı tüfekli saldırısında yaralandı.

 

 

 

Murat Pehlivan
HEILIGENHAUS – Trabzon’lu olan Aleyna Aktaş (25) ile eşi Mehmet Aktaş (30) yan dairede bulunan komşularının havalı tüfek saldırısıyla yaralanarak tedavi altına alındı. Saldırganın daha sonra Aktaş ailesinin oturduğu evin kapısını baltayla kırp içeriye yanıcı madde dökerek daireyi yakmak istedi. Aktaş ailesinin polise verdiği ifadeye göre “Aleyna ( eş) işe giderken daha önce tartıştıkları Alman komşuları pompalı tüfekle ateş etmiş. Ne olduğunu anlayamayan Mehmet (eş) dışarı fırlamış ve komşu ona da aynı yöntemle ateş edip bacağından yaralamış.

 

Daha sonra saldırgan komşu eline balta alıp kapıya dayanmış ve kapıyı kırarak içeri girmiş. Eve yanıcı madde döküp ateşe vermiş. Aile 6 aylık çocuklarını alıp balkona kaçmışlar. Polisi aramışlar, onları balkondan itfaiye ve polis alıp kurtarmış. Komşuları onları evleriyle beraber yakmak istemiş. Göz altına alınan ve sabıkası bulunan saldırganın ifadesi sürüyor. Heiligenhaus’tan 33 yaşında olan saldırgan polisin testi sonucu binde 1,2 (0,6 mg/l) alkollü tespit edildi.

 

BÜYÜKELÇİ ŞEN, BAŞKONSOLOSLAR İLE BİRLİKTE HASTANEYE İNTİKAL ETTİ

Saldırı sonucu yaralanan ve tedavi altına alınan Mehmet ve Aleyna Aktaş çiftini hastanede ziyaret eden Türkiye Cumhuriyeti Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, T.C Düsseldorf Başkonsolosu Ayşegül Gökçen Karaarslan ve Essen Başkonsolosu Taylan Özgür Aydın aileye geçmiş olsun dileğinde bulunup olayın takipçisi olacaklarını ifade ettiler. Heyet daha sonra aile büyüklerini evlerinde ziyaret edip moral desteği de verdiler.