Almanya’ya kaçan FETÖ’cülerin sayısında rekor

blank

Türkiye’deki 24 Haziran 2018 seçimlerinin ardından iltica talebiyle Almanya’ya kaçanların sayısında büyük artış kaydedildi. Bu artışın sebebi ise devletin kılcal damarlarına kadar sızmaya çalışan FETÖ’cü teröristler olduğu biliniyor.

Türkiye’deki 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerinden sonra Almanya’ya gelerek iltica talebinde bulunan Türk vatandaşlarının sayısında önemli artış kaydedildi.

Düsseldorf’ta yayımlanan Rheinische Post gazetesinin Federal Göç ve Mülteciler Dairesi rakamlarına dayandırdığı habere göre, Temmuz ayında bin 141’i ilk kez olmak üzere toplam bin 172 Türk iltica dilekçesi verdi. Böylece bu yıl bir ay içinde yapılan iltica başvurularının sayısı rekor düzeye çıkmış oldu.

Haziran’da 884 Türk ilk başvurusunu yapmıştı. Bu yılın ilk altı ayında iltica hakkı elde etmek için Almanya’ya gelen Türk vatandaşlarının sayısı 5 bin 107’ye yükseldi.

FETÖ’CÜLER KAÇIYOR

24 Haziran zaferiyle hezimete uğrayan FETÖ’cü teröristler, istediklerini elde edemeyince çareyi Almanya’ya kaçmakta buldu.