ALTIN ADIMLAR dernekleşiyor

Serkan Solmaz tarafından 2019 yılı sonlarında başını Bey Döner GmbH’nın çektiği maddi desteklerle iyilik hareketi olarak başlatılan daha sonra da 2022 yılı sonlarında dernekleşip, dernek çatısı altında çalışmalarını yürüten Altın Adımlar ( Goldene Schritte) Prenses Palace’ da yaptığı muhteşem gece ile tanıtımını yaptı.

 

 

 

Murat Pehlivan / Murat Ali Blach
ESSEN – Almanya’nın Essen şehrinde yaşayan Serkan Solmaz tarafından 2019 yılı sonlarında başını Bey Döner GmbH’nın çektiği maddi desteklerle iyilik hareketi olarak başlatılan daha sonra da 2022 yılı sonlarında dernekleşip, dernek çatısı altında çalışmalarını yürüten Altın Adımlar ( Goldene Schritte) Prenses Palace’ da yaptığı muhteşem gece ile tanıtımını yaptı.

 

 

Altın Adımlar tanıtım gecesine Türkiye Cumhuriyeti Esen Başkonsolosu Taylan Özgür Aydın, Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Milletvekili Volkan Baran, Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi Araştırma Görevlisi Yunus Ulusoy, çok sayıda iş insanı ve dernek temsilcilerinden oluşan 400′ e yakın kişi katıldı. Gecenin sunuculuğunu da yapan Almanya sahnelerinin sevilen seslerinden Aylince açılışta dinleyicilere keyifli dakikalar yaşattı. Daha sonra ” Altın Adımlar/ Goldene Schritte” şiarı ile yola çıkan Serkan Solmaz sahneye davet edildi. Serkan Solmaz sahnede iken, bugüne kadar yapılan yardımların görüntüleri davetliler ile paylaşıldı. Özellikle depremde babasını ve kolunu kaybeden Üstün’e uzanan el duygusal anların yaşanmasına vesile oldu.

 

SOLMAZ : MUSTAFA SAYIN’I ANLATMAK KELİMELERE SIĞMAZ
Serkan Solmaz sahnedeki konuşmasında, kendisinin 2015 yılında ayağını kaybettiğini, bir yürüme engelli olduğunu ve protez ile hayatını devam ettirdiğini söylerken, “Bodrum’ da 2017 yılında tatilde iken protezli ama protezi içler acısı bir durumda olan biri ile karşılaştım ve bugünün hikayesi başladı. Almanya’ya geldim ve ilk önce ona daha sonra bir çok kişiye el-ayak olmaya başladık. Bu süreçte bir çok iş insanın yardımı oldu ama biri var ki onu anlatmak kelimelere sığmaz.

Bey Döner yönetim kurulu başkanı Mustafa Sayın. Mustafa abi ilk günden bugüne, maddi ve manevi hep yanımda oldu. Maddi diyorum ama çok ciddi yardımlar. Sonra Mustafa abinin desteği ile dernekleşmeye karar verdik ve bugün de bu gece ile size kendimizi tanıtıyoruz” dedi ve Bey Döner yön kurulu başkanı ve derneğin de onursal başkanı olan Mustafa Sayın’ı sahneye davet etti. Sosyal projelere destekleri ile bilinen Bey Döner GmbH yönetim kurulu başkanı Mustafa Sayın yaptığı kısa ve duygusal konuşmada zorlanırken ” Serkan’ı yıllar öncesinden tanırım. Kendisi dürüst işini iyi yapan sevdiğim biri. Bana böyle bir yardım hareketi başlatıyorum. Mustafa abi bana destek olur musun? dediğinde sözün bitmesi, eylemin harekete geçmesi gerektiğini düşündüm ve bu güzel işlere imza atmaya başladık. Bunun hazzını ve gururunu yaşıyoruz ” dedi. Prenses Palace’ da daha önce 10 Şubat’ta planlanan fakat deprem nedeni ile ertelenen ve 12 Mayıs akşamı yapılan derneğin tanıtım gecesinin ikinci bölümünde bugüne kadar yardımlarını esirgemeyen iş insanlarına plaket takdim edildi.

 

Gecenin müzik bölümünde sahne alan ve gecenin sunumunu da yapan Aylince, ilerleyen saatlerde Türkiye sahnelerinin sevilen seslerinden Baha’ yı sahneye davet etti. Baha birbirinden güzel eserler ile yaklaşık bir buçuk saat sahne aldı ve davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı. Baha sahne sonrası sevenlerinin fotoğraf çekilme isteğini de geri çevirmedi. Müzik bölümünün sonunda ise Yasin Kutlu gecenin ilerleyen saatlerine kadar çoğunluğunu Neşet Ertaş eserleri olmak üzere İç Anadolu motifli eserlerini seslendirdi. Gecede ayrıca gönüllü yardımlar da kabul edilirken yardımların ağırlığını depremde uzuvlarını kaybeden vatandaşlarımız için kullanılacağı bilgisi paylaşıldı.