Altuntaş GmbH’yi kim kundakladı ?

Erdal Altuntaş
HAMBURG yakınlarında bulunan Schleswig/Holstein Eyaletine bağlı Barsbüttel kasabasında çıkan yangında “Altuntas Elektromaschinenbau GmbH” firmasının deposu yanarak kullanılmaz hale geldi. Bu sabaha karşı 05:00 sıralarında çıkan yangın sonrası olay yerine çok sayıda itfaiye aracı gelerek yangına anında müdahele etti ve ana firmaya sıçramadan söndürdü.

 

 

Depodaki tüm ürünler yanarak kullanılamaz hale geldi. Olay yerinde inceleme yapan polisler, deponun 3 ayrı yerden kundaklandığı bilgisini verdiler. Olay çok yönlü olarak soruşturuluyor. Failler aranıyor. 2003’de kurulan Altuntas Elektromaschinenbau firmasının sahibi Trabzonlu Erol Altuntaş, 2008’de Barsbüttel’deki firmayı yeniden inşa ederek kurduklarını belirterek “11 yıldır aynı yerde hizmet veriyoruz. 250 m2 büyüklüğünde olan depğomuz tamamen yandı.

İçerde Alman komşularımın emanet olarak koyduğu 3 adet foklift (Gabelstapler) de yandı. Toplam zararımız 200 bin euro civarında. Bu depoyu üç yıl önce yaptırdığım için henüz sigorta da yaptırmamıştık. Çok şükür ana binamıza bir şey olmadı, işlere devam ediyoruz. Umarım bunu yapanlar kısa sürede yakalanarak cezalandırılırlar” dedi.

 

 


Siemens gibi birçok büyük firmaya gemi motorları, rüzgar enerjisi motorları gibi işler yaptığını ve dünyanın birçok yerinde müşterileri olduğunu belirten Altuntaş, olayın yabancı düşmanlığı mı, yoksa başka bir nedenden mi olduğunu henüz bilmediklerini belirterek “Yıllardır işimizi düzgün yapıp, vergimizi ödüyoruz. Kimseyle bir husumetimiz yok” dedi. Öte yandan Hamburg Başkonsolosu Yonca Sunel ile Ticaret Ataşesi Uğur Özcan da Altuntaş firmasını ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

 

 

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın