Anex’te görev değişimi

 

Anex Tour Antalya-Belek’teki Selectum Luxury Resort Hotel’de düzenlediği basın toplantısında görev değişkliğini duyurdu. Anex’in Genel Müdür Murat Kızılsaç, 1 Aralık’tan itibaren ANEX Tour GmbH’nin yeni Genel Müdürünün Yasir Karaçor olacağını açıkladı

 

Erdal Altuntaş
ANTALYA – Türkiye’nin en büyük üçüncü operatörü olan Anex Tour, Antalya’da düzenlediği basın toplantısında şirketin 2023 performansı ile 2024 hedeflerini anlattı. Toplantıda bir de sürpriz yaşandı ve istifa açıklması yapılarak Anex Group Almanya’da bayrak değişimi yaşandığı duyuruldu. 2018’den beri Anex Group Genel Müdürü olarak görev yapan Murat Kızılsaç görevinden istifa ederek, koltuğunu ANEX Tour GmbH’nin yeni Genel Müdürü Yasir Karaçor’a bıraktığını açıkladı. Anex Tour Türkiye’nin eski Genel Müdürü, Anex Tour, Bucher Reisen, Öger Tours ve Neckermann Reisen olmak üzere dört seyahat markasından oluşan tur operatörü grubunun yeni müdürlüğüne getirilen Yasir Karaçor, 1 Aralık 2023’de görevine başladı.

 

Belek’teki Selectum Luxury Resort Hotel’de düzenlenen basın toplantısına Türk, Alman ve Rus gazetecilerin yanısıra turizm gazetecileri de katıldı. Anex Tour Basın Sözcüsü Kathrin Rüter’in yönettiği basın toplantısında görevinden istifa ettiğini açıklayan Anex Group Genel Müdürü Murat Kızılsaç “2018 yılından beri sorumlusu olduğum ANEX Almanya’nın sorumluluğunu bırakıyorum. Göreve geldiğimden beri pandemic, Rusya-Ukrayna savaşı ve deprem gibi pek çok zorlukalarla karşılaştık.

 

Buna rağmen ANEX Almanya olarak büyümeyi başardık. Güzel bir başarı hikayesi yazdığımıza inanıyorum. Tüm ekibime teşekkür ederim” dedi. “Yasir Karaçor gibi deneyimli ve kararlı bir halef bulduğumuz için çok mutluyum“ diyen Kızılsaç „Almanca konuşulan ülkelerde ANEX Tour markasının geliştirilmesi ve Bucher Reisen, Öger Tours ve 2022’de Neckermann Reisen’in Grubun portföyüne entegrasyonu ile çok heyecan verici ve başarılı bir döneme bakabiliriz” dedi.

 

 

2018 yılından bu yana ANEX Tour GmbH’nın Almanya’daki merkezi Düsseldorf’ta olan işletmenin başına geçen Yasir Karaçor da görevini en iyi bir şekilde yapacağını söyledi. Bir yılı aşkın süredir Anex Turizm Grubu’nun (ATG) Türk tur operatörünün Genel Müdürü olarak görev yapan Karaçor, 2024 turizim hedeflerini ise “yüzde 25 büyüme olarak öngörüyoruz” dedi. Daha önce 11 yıl boyunca Anex Tour Türkiye’nin Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Anex Group Almanya’nın yeni Genel Müdürü, turizm sektöründe büyük bir deneyime sahip olan Karaçor, “ATG’ye katılmadan önce Vip Turizm’de İç Pazar Müdürü ve öncesinde Coral Travel’da beş yıl boyunca Ürün Müdürü olarak çalıştım. Dolayısıyla ekibimi çok iyi tanıyorum ve bundan sonra da tur operatörlüğü tarafında yer alacağım. Türkiye dışındaki diğer destinasyonlara dönük kapasitemizi de artırmak istiyoruz” dedi. ABD ve Avustralya’da eğitim gören ve akıcı şekilde İngilizce konuşan Karaçor “Turist sayısını artırmaya yönelik çalışmak yerine markalaşmaya önem vereceğiz. Kapasiteyi artırıp karlılığı artırmak en büyük amacımız. Marka bilinirliği olmak önceliklerimiz arasında olacak” dedi.

 

 

Diğer taraftan ANEX Grubu, ‘Red Carpet Night’ adıyla düzenlediği etkinliğe Almanya ve Avrupa’dan 300’e yakın seyahat acentesi sahibi ile otelciler ve diğer konuklardan oluşan 450 davetli katıldı. Başarılı acentelerin ödüllendirildiği etkinlikte verilen Gala yemeği de çok renkli geçti. Antalya-Belek’teki Gala yemeği öncesi Selectum Luxury Resort Hotel’de mini bir turizm fuarı yapıldı. Fuara katılan 52 otel temsilcisi ürünlerini, otelleri ve yenilikleri tanıttı. Fuara 250 seyahat acentesi katılarak müşterilerine en güzel hizmeti sunmak için bilgilendiler.

 

ANEX Tour Hakkında:
Anex Tour’un portföyünde yaklaşık 20 tatil destinasyonu bulunuyor ve 3 yıldızlı basit otellerden 5 yıldızlı lüks segmente kadar kapsamlı bir otel programı sunuyor. Merkezi Düsseldorf’ta bulunan şirket, 2016 yılında Anex Tourism Group’un (ATG) bir parçası olarak kuruldu. ATG, 25 yıldır uluslararası turizm pazarında faaliyet göstermektedir ve dünyanın önde gelen tur operatörlerinden biridir. ANEX Tour Deutschland’ın kendi incoming acenteleri, otel transferleri ve destinasyonlarda tur rehberleri bulunmaktadır. Bugün Anex Tour GmbH, Amsterdam’daki Set Travel B.V.’ye aittir.