AOK’dan yeni bir hizmet daha!

blank

FRANKFURT – AOK Hessen Ethik Pazarlama Koordinatörü Necati Suözer, yasal sağlık sigortası kapsamına yeni bir hizmetin daha dahil edildiğini söyleyerek AOK Hessen’in üyelerine sunduğu yeni hizmet hakkında bilgi verdi.

Topuk dikeni ağrılarında  uygulanan şok dalgası terapisi 01.01.2019 tarihinden itibaren yasal sağlık sistemi hizmetlerine dahil edildi. 31.12.2018 tarihine kadar yasal sağlık sigorta kapsamında üye olan sigortalının üstenmiş olduğu hizmet karşılığı artık sigortalı olmuş oldukları kurumlar tarafından 01.01.2019 tarihinden itibaren üstlenilecektir.

Hizmet verilmesi aşağıdaki ön koşullara bağlı olarak alınabilinir :
• Bu durumdan müzdarip olan kişinin en azından 6 aydan beri bu rahatsızlığa bağlı olarak hareket aktivitelerinde kısıtlama ve azalmanın olması şartı
• Ek olarak, bu rahatsızlığı engelleyici veya azaltıcı önemlerin yaptırılması ve verilmesi gerekmektedir. Bunlardan başlıcaları ise germe egzersizleri ve ayakkabı için koyulan tabanlık, gibi, işlevler bu terapiden önce denenmiş olmalıdır.
• Bu hizmeti sadece Ortopedi uzmanlığı olan doktorlar , Kaza cerrahisi  ve Fizik -Reha Tıp bölümleri sunabilirler.
• Her hastalık periyodunda her ayak için en fazla üç seyansa kadar ve alt aylık zaman dilimini içerecek şekilde bu hizmet verilebilinir.

Uzun sürelerden beri topuk dikeni ağrılarından denenen ve uygulanan bu şok dalga terapisi artık yasal sağlık sigortası kataloğunda 01.01.2019 yerini almış bulunmaktadır.