ARACINIZ KIŞA HAZIR MI ?

Cevat Polat/ Duisburg

Kış şartlarında araçların verimli kullanılabilmesi için fren ve debriyaj balatalarının kontrol edilmesi ve lastik havalarının iyi ayarlanması gerektiğine işaret eden Duisburg’un Rheinhausen semtinde hizmet veren BOSCH Service sahibi Üçler Gedik, motorlu taşıtların kışlık bakımlarının yüksek maliyet getirmediğine dikkati çekti. Kışlık bakım masrafından kaçınmanın daha büyük sorunlara yol açacağını vurgulayan Gedik, “Kışlık bakımın masrafından kaçınmak, güvenli sürüşü engeller, yakıt tüketimini ve kaza riskini artırır. Sabahları aracı çalıştırmak güçleşir. Zorlukla çalıştırılsa bile verimli çalışmayacak ve yakıt tüketimi artacaktır. Motor düzensiz çalıştığı için yıpranma fazla olacak ve aracın ömrü kısalacaktır” dedi.

ARAÇTAKİ BÜTÜN MEKANİZMALAR GÖZDEN GEÇİRİLMELİ
“Kışın olan kazaların temelinde buzlanma, yolun durumuna göre önlem almamak ve araçlarımızı kışa hazırlanmamak başta gelmektedir. Bunun için kış lastiği takılmalı, çekici zincir bulundurulmalı, fren, direksiyon, şanzıman, diferansiyel ile motorun yağ bakımı yapılmalıdır. Ayrıca, akülere asit, radyatörlere antifriz bir an önce konulmalıdır. Balatalar, silecekler, diskler, elektronik aksam, kalorifer-klima sistemi kısaca araçtaki bütün mekanizmalar gözden geçirilerek kışa hazır hale getirilmelidir” uyarısını yaptı.

BOSCH SERVİSİ RHEINHAUSEN TECRÜBELİ PERSONELİ İLE HİZMETİNİZDE
Bosch Servisi Sahibi Üçler Gedik, her türlü araç tamiratlarını servislerinde yaptıklarını ifade ederken, özellikle kışlık bakımlarını müşterilerine önemle tavsiye ettiğini belirtti. Gedik kendilerini tercih etmeleri halinde müşterilerin araç bakılarımdan memnun kalacaklarının altını çizdi.